15 Temmuz Darbe Girişimi, CFR ve Chatham House

3

15 Temmuz 2016 günü Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Milleti, Hükümeti, Muhalefeti, kısacası tüm Türkiye büyük bir fitneyi ve badireyi atlattı. Arkasında FETÖ/PDY olduğu resmi makamlarca bildirilen ve genel çevre olarak üst aklın yönlendirmesi sonucu oluşan bu darbe girişimi, Allah’a şükürler olsun ki devletimiz, milletimiz ve bu devlete ve millete bağlı güvenlik güçleri tarafından kararlı bir biçimde susturulmuştur. Planlı ve detaylı bir şekilde çalışılmış, gerçekleşmesi durumunda getirecekleri sıkıyönetim sistemi ile Türkiye’yi iç karışıklığa sürüklemek isteyenler, mutlak suretle başarısız olmuşlardır.

Osmanlı İmparatorluğu’nu bölüp parçalayıp, iç karışıklığa sürükleyen dönemin derin güçleri bugünde farklı isimlerde ve farklı paravan örgütler kullanarak ortaya çıkmışlardır. PKK gibi PYD gibi FETÖ gibi unsurlarını günümüzde Türkiye Cumhuriyeti içerisinde devreye sokarak ülkeyi bölmek isteyen ve bunun fikir hareketi olarak başını çeken İngiliz Derin Devleti ve onların think-tank kuruluşları, kendilerini artık su yüzüne çıkarmışlardır. Bu kuruluşlar arasında başı çeken iki yapı vardır. Birincisi CFR, ikincisi ise Chatham House‘dur. Şimdi bu iki yapı hakkında size biraz bilgi verdikten sonra, bu yapının FETÖ/PDY ile olan ilişkisini açıklamak ve kurulan tuzağı belirli yönleri ile anlatmak isterim:

CFR (Council Foreign Relations – Dış İlişkiler Konseyi)

CFR’nin açık okunuşu “Council of Foreign Relations” yani “Dış İlişkiler Komitesi“dir. İngiliz Derin Devleti’nin en önemli organlarından biridir ve Yuvarlak Masa teorisine göre şekillendirilmiş organizasyonların eskilerindendir. Yuvarlak Masa teorisi ise bu şebekesinin dünyayı tek merkezden yönetmek amacıyla geliştirdiği bir teoridir. (Kaynak İçin Tıklayın)

OKUDUNUZ MU?  Yüksek Yüksek Binalara Ev Kurmasınlar Artık

Bu yapının en önemli yayın organlarından biri olan 1970’den beri faaliyetini sürdüren “Foreign Policy” isimli dergi, 2 ayda bir haber-yorum tarzında yayınlar yapmaktadır. Medeniyetler çatışması tezini ortaya koyan Samuel Huntington ve  25 Şubat 1990 yılında ölen yatırımcı Warren Demian Manshel tarafından kurulmuştur. Bu derginin düzenlemiş olduğu yılın en iyi 100 entelleküteli arasında 2008 yılında Fethullah Gülen ilk sırada yer almıştır.

David Rockefeller’ın onursal başkanlığını yürüttüğü CFR’nin içerisinde bulunan tüm üyelerin listesini BURAYA TIKLAYARAK okuyabilirsiniz.

Not : IMF ve Dünya bankasi da CFR’in tamamen etkisi ve yönetimi altindadir (Ross 2000; Sklar 1980). Geri kalmis ülkeleri fakirlestirmek ve ekonomilerini yok etmek yolunda IMF, CFR’in emirleri dogrultusunda çalışmaktadir.
CFR’nin esas hedefi, kendi kontrolündeki medyayı kullanarak denetimli bir “demokratik totaliter” toplum yaratma projesi oluşturmaktır.

Chatham House (İngiliz Kraliyet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü)

CFR’nin yakın kuzeni olarak tabir etsem daha akılda kalıcı olur. İsminden de anlaşılacağı üzere İngiliz Derin Devleti’nin dünya üzerinde uygulayacağı manipülasyonlara ilişkin fikri çalışmalar yapılan bir enstitüdür. 2005’den bu yana çeşitli kişi ve kurumlara ödül vermekle bilinmektedir.

Chatham House, kurulduğu günden beri, İngiliz dış politikasında büyük bir etkiye sahip olmuştur. Ünlü İngiliz politikacılarının büyük kısmı Chatham House’a üye olduğu bilinmektedir.

Chatham House’ın Uyuşturucu Trafiği Politikası’na Örnek

Tüm dünyadaki uyuşturucu trafiğini konu edinen Dope Inc. (Uyuşturucu Şirketi) isimli kitapta, Chatham House’ın uyuşturucu ağındaki önemli rolü anlatılmıştır. Kitapta, Chatham House’ın Uzak Doğulu afyon lordları ile kurduğu bağlantılar detaylı olarak inceleniyor. Bu yapının, uyuşturucu bağlantısı bilinen Hong Kong ve Shanghai bankalarıyla ve ünlü uyuşturucu şebekesi Jardine Matheson’la ortaklaşa gerçekleştirdiği afyon satışları konu edilmiştir. (Kaynak : Dope Inc. S.234-248)

Kısacası bu enstitü, sadece siyasi bir faaliyet yürütmemektedir. CFR ile aynı paralelde dünyanın kontrolü konusunda kendilerine biçilen görevi yapmaya çalışmaktadırlar.

OKUDUNUZ MU?  Ankara Esenboğa'da Olanlar : Hükümeti Zor Duruma Düşürme Çabaları

CFR,Chatham House ve FETÖ/PDY : İç Paralel – Dış Paralel Sistemi

7 Şubat Mit krizinin ardından (belki daha önce de olabilir) Fethullah Gülen Cemaati, Paralel Devlet Yapılanması olarak isimlendirildi. Tekraren söylüyorum ki daha önce samimi niyetleri ile bu yapılanmaya karşı gönüllü olanlar suçlu değillerdir. Ancak “dış paralel”in desteği ile, yani siyasi ilişkilerde müttefik olarak iş yürüttüğümüz ABD yerine “Amerikan Derin Devleti” ve İngiltere yerine “İngiliz Derin Devleti”nin desteği ile ülke yönetiminde cebir ve şiddet ile söz sahibi olmak isteyen bir grubun tasfiyesi, Türkiye Cumhuriyeti‘nin bekası için elzem nitelik taşımaktadır.

İç paralel devlet yapılanması, iç paralel yapı olmadan önce samimi faaliyet yürüten tüm sivil toplum kuruluşları gibi destek gören bir yapıydı. Ancak kendisini dış paralel devletlerin güdümüne sokunca durumlar tamamen değişti.

Sonuç

15 Temmuz 2016 darbe girişimi, milletimizin geçmişte vermiş olduğu Kurtuluş Savaşı’nın ikinci bir modeli olma niteliğini taşımaktadır. Millet kazanmıştır. İç paralel yapılanma ve dış paralel yapılanma olan derin devlet yapılanmaları kaybetmiştir. Ancak tedbiri elden bırakmamak gerekir. Unutulmamalıdır ki bu topraklar tarihte hep düşman saldırısına maruz kaldı. Bu sefer daha dikkatli olmalı, sevgi, saygı ve hoşgörü birliği içerisinde tüm milletimiz bir olmalıdır.

Okuduğunuz için teşekkürler. Paylaşmanız dileğiyle 🙂

 

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı