Bukalemun Nedir?

0

Anlamını bilmediğiniz ve detaylarını merak ettiğiniz pek çok konu olabilir. Bu bilgiler sıklıkla “Ne Demek?” suali ile araştırılır. Bu konulara ise doğru ve anlamlı yanıt vermek gereklidir. Çünkü bu tarz detayların yanıtlarını öğrenmek isteyen bireyler, kesin cevabı buldukları takdirde taze detaylar keşfederler. Taze detaylar her zaman bir insan için değerli bir unsurdur. Peki Bukalemun hakkında ne biliyorsunuz?

Bukalemun
Bukalemun

Bukalemun ile alakalı keşfedeceğiniz kısacık bir konu, sizi değerli nitelikte geliştirebilir. Günümüzde zaman hızlı geçiyor. Dikkat ederseniz kısa ve öz bilgi daha değerli. Bukalemun ile alakalı aşağıda bulunan öz içerik, şahsınız için çok değerli olacaktır. Belki de bu detayları sevdikleriniz ile paylaşacaksınız.

Şu Yazımı da Okumanızı Tavsiye Ediyorum : Yaratılış Gerçeğini VFX Montaj Mantığı İle Anlamak

Çok sayıda site var ve Bukalemun ile alakalı çok fazla içerik yayınlayan site var. Ben şahsen bu konudaki konuları gücüm yettiğince takip etmeye çalışıyorum. Her şartta taze detaylar öğrenip, bunları İNTERNET SİTEMDE yayınlamaya uğraşıyorum. Bukalemun ile alakalı konu da bunlardan birisidir.

Bukalemun Nedir?

Bukalemun ile alakalı internet üzerinde sorgulama yaptığımda aşağı kısımda yer alan özet içerik ile karşılaştım. Bu içerik şahsınızın ihtiyacınızı görecektir diye düşünüyorum.

Bukalemungillerden kertenkelemsi sürüngenlere verilen genel addır. Kertenkelelerden ayıran en önemli özellikleri, ayaklarının kıskaç şeklini alabilmesi, dilinin çok uzun olması, gözlerinin çok büyük ve dışa çıkık olması ve renk değiştirebilme özelliğidir.

Boyu 20-30 cm olup ağaç dallarında yaşar. Derisinin içinde yer alan kromatofor denilen renk hücreleri sayesinde rahatlıkla renk değiştirerek yılan, yırtıcı kuş vb. düşmanlarından kendini korur. Bulunduğu ortama göre renk değiştirebildikleri gibi belli etmek istedikleri duygulara göre de renk değiştirebilirler. Derilerini sarı, yeşil, kırmızı tonlarına, kestane rengine ve siyaha çevirebilir, benekler ve çizgiler oluşturabilirler. Başının tepesi miğferlidir.

OKUDUNUZ MU?  Foseptik Nedir?

Bukalemunlar böceklerle beslenirler. Dilleri boylarının yaklaşık 1-1,5 katı uzunluğunda, hareketli, uzun, vantuzlu ve yapışkandır. Dilini avının üzerine uzatır ve yakalayarak ağzına atar; ayrıca ayakları ve kuyruğu da yakalayıcıdır. Göz kapakları kalındır. Gözleri birbirinden bağımsız olarak hareket eder. Bir gözü sağa bakarken diğeri sola bakabilir. Her ayağında ki beş parmak, iki bölüme ayrılarak kıskaç biçimini alır ve ağaç dallarına rahat tutunmasını sağlar. Çok yavaş yürürler.

Bu konuda yukarı alanda bahsi geçen paylaşımı okuduysanız, yeterli detaylara sahip oldunuz demektir. Bukalemun ile ilgili her detayı keşfetmek mecburiyetinde değilsiniz.

Öğrenmek istediğiniz bilgiyi yukarıdaki sarı alan içerisinde öğrendiniz diye bir fikir yürütüyorum. Bukalemun ile alakalı çok detay var ve her detayı okumak zorunda değilsiniz.

Peki Bukalemun İle Alakalı Ne Öğrendik?

İlgili konuda öğrendiğiniz detayları hayatınızda kesinlikle uygulamaya geçirmelisiniz. Bu içeriği unutma olasılığınız var ise bu içeriği BOOKMARK bölümüne kaydedebilir ve TEKRAR WEBSİTEMİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Şu Yazımı da Okudunuz Mu? : Oruç Nedir? Neden Oruç Tutulur?

Web sitemi tekrar ziyaret etmeniz benim için çok önemli bir konu. Bu bana duyduğunuzu gösterir. Şahsım olarak size gücüm yettiğince daha akılda kalıcı ve daha faydalı bilgiler sunmak için gayret edeceğim.

Bukalemun Hakkında Son İfadeler

Bukalemun hakkında öğrendiğiniz bu bilgileri asla unutmayın. Yaşamınızın herhangi bir döneminde bu bilgilere ihtiyacınız olabilir. Bu yazıyı sevdiklerinize FACEBOOK‘tan, TWITTER‘dan ve WHATSAPP‘tan paylaşmanızı tavsiye ederim. Ayrıca İNTERNET SİTEME ABONE OLMANIZI isterim.

Sitemi ve yazılarımı tekrar ziyaret etmeniz dileğiyle.

www.mtasdemir.com

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı