Cennete Git Erdoğan!

0

Merhaba! Yazımın başlığını okuyanlar beni Akp yanlısı sanabilir ancak yanlış düşünüyorsunuz. Ben ülkemin menfaatlerini savunan bir fikir insanıyım ve fikirlerimi hep vatanımın ve milletimin menfaatlerini gözeterek belirtirim. Ben bu yazımda Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Ak partinin başında olan bir lider olduğu için savunmayacağım. Bu yazımı, benim ülkemin başbakanına “Cehenneme git Erdoğan” diye başlık atan Alman yayıncı kuruluşu Der Spiegel‘e bir nevi had bildirmek için yazacağım. Benim ülkemin başbakanı kim olursa olsun, kimse böyle bir ifade kullanamaz. İster CHP’den olsun, ister MHP’den olsun, ister ülkemin bir başka partisinden olsun. Hadi başlayalım!

Ülkemin Başbakanı, Ülkemin Namusudur!

İçerideki paralel yapı, burjuvazi ve buna destek sağlayan bir kısım medya ile el ele veren yurt dışındaki derin yapılanmalar, bu ülkenin hükümetine yıllar boyu karalama kampanyaları yaptı. Bununla yetinmediler, ülkemin insanları üzerinde algı oyunları yaparak, onları hükümete karşı kışkırttı ve istikrarın bozulmasına sebebiyet verdiler. Daha önceden bahsettiğim bu yapılanmalara karşı güç yetiremeyen iktidarlar, mecburen bu güçlere boyun eğdiler ve onların yönlendirmelerine karşı dayanıksız kaldılar. Adnan Menderes gibi, Turgut Özal gibi liderleri bu zümreye dahil etmiyorum. Çünkü onlar, ülkenin menfaatlerini savunmak uğruna şehit olanlar idi.

Burjuvanın İktidarı Değil, Milletin İktidarı Olmak

turkiye-sevgisi

2003 yılında sürpriz bir şekilde iktidarı eline alan Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti hükümeti ile istikrarın yakalanması adına önemli bir fırsat ele geçti. Daha önce ki dönemlerde olduğu gibi millet adına çıkan liderleri indirmek isteyen bu karanlık zümre, ellerinden geleni yapmaya çalıştılar ancak Recep Tayyip Erdoğan ve hükümeti dolu dizgin bugünlere kadar geldi.

OKUDUNUZ MU?  Küresel Vizyon Sahibi Olmanın Önemi

Benim için önemli olan, bir iktidarın milli menfaatleri savunması, laf değil icraat yapmasıdır. CHP olsun, MHP olsun veya bir başka parti olsun; kim bu görev üzerinde süreklilik sağlarsa o bu milletin başının tacı olacaktır.  AK partinin elbetteki yanlışları bulunmakta ancak olumlu yönleri oldukça fazla (Bu ülkenin geçmişine göre kıyaslama yaparsak)

Der Spiegel Neden Böyle Bir Başlık Atar?

cehenneme-git-erdogan-1

Aslında bir yayın grubu kendi kafasına göre böyle bir başlığı atmaz. Bugün güçlü bir Türkiye görmek istemeyen derin yapılanmaların içerisindeki duyguların dışa vurum olayıdır bu. Bir gazete, bir ülkenin başbakanına neden böyle bir nefret beslesin ki? Şimdi bu nefretin sebeplerine bir göz atalım :

  1. Milli iradesi güçlü olan bir Türkiye, Ortadoğu’nun ayağa kalkmasına yardımcı olacaktır.
  2. Milli ordusu güçlü olan Türkiye, bölge ülkeleri üzerinde gereksiz yere oluşan savaş ve tartışmaların önüne geçecektir.
  3. Enerji alanında milli olan bir Türkiye, bölgesinde enerji sağlayıcı diğer ülkeler ile pakt oluşturarak güçlü bir birlik oluşturacaktır.
  4. Eğitim alanında güçlü olan bir Türkiye, geçmişini daha iyi bilecek ve geleceğine daha iyi nesiller hazırlayacaktır.
  5. Tarım ve sanayi alanında güçlü bir Türkiye’nin ekonomisi güçlü olacaktır

Bunun gibi pek çok maddeyi göz önünde bulundurabiliriz ancak genel çatı olarak; güçlü bir Türkiye’nin olması, derin yapılanmanın at sürdüğü bir dünya olmamasına yol açacaktır.

Cennete Git Erdoğan! Çünkü Sen Güçlü Türkiye’nin Önünü Açabilecek Bir Lidersin

Türkiye’nin güçlenmesi yolunda vizyonu geniş olan bir Türkiye var şu an karşımızda. Türkiye’mizin güçlenmesi, tüm dünyada bir sükunetin oluşmasına sebep olabilir. Çünkü Anadolu topraklarının varisleri her zaman dünyaya huzur, barış ve güven sağlamıştır. Güçsüz bir Türkiye’nin varlığı durumunda ise, dünya dengesizliğini sürdürecek ve kan emicilerin yuvası olarak kendini devam ettirecektir.

OKUDUNUZ MU?  Iphone'dan Bilgisayara Uzaktan Bağlantı Nasıl Sağlanır?

Türkiye’nin lideri kim olursa olsun; güçlü, kınayıcının kınamasından korkmayan, vizyon ve basiret sahibi ve imanlı bir lider olmalıdır. Eğer o sensen Erdoğan; Allah’tan senin günahlarını bağışlaması için dua ediyor olacağım. Sen cennete git Erdoğan, emeklerin bu ülke üzerinde oldukça fazla….

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sağlıcakla…

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı