Che Guevera’yı Katil Seviyesinde Tutan 10 Sözü

Devrimci Sosyalist Lider Che Guevara'nın Kan Donduran 10 Sözünü Sizin İçin Derledim. Hala Che'yi Destekliyor Musunuz?

2

Dünyaca ünlü sosyalist devrimci hareket lideri Che Guevera‘nın kan donduran 10 sözünü sizler için derledim. Che Guevera‘yı kendisine rol model edinen kişilerin bu sözleri okuduktan sonra hale rol model olarak edineceğini sanmıyorum:

İşte Kan Donduran Che Guevera Sözleri

1- Milyonlarca atom bombası kurbanına mal olsa bile kurtuluş yolunda ilerlemeliyiz.”


2- İnsanları idam mangasına göndermek için hukukî delil gereksizdir … Bu prosedürler modası geçmiş burjuvazi detaylarıdır. Bu bir devrim!


3-“Bütün gazeteleri yok etmeliyiz. Özgür basın ile bir devrim yapamayız.”


4- Birçok insanı tamamen suçlu olup olmadığını bilmeden idam mangalarında idam ettik. Bazı zamanlar, Devrim soruşturma yürütmek için duramaz.”


5-“Siyahî; uyuşuk ve hayalcidir, yetersiz ücretini eğlence ve içkiye harcar; Avrupalı, onu Amerika’nın bu köşesine kadar takip eden ve kendini geliştirmeye iten ve hatta kendi bireysel arzularından bağımsız olan bir çalışma ve tasarruf geleneğine sahiptir.”


6-“Mücadelenin bir öğesi olarak nefret; düşmana karşı insafsız bir nefret, bizi insanın insanın mirasçısı olduğu doğal sınırlamaların üstüne ve ötesine yönlendirerek etkili, şiddetli, seçici ve soğuk bir ölüm makinesine dönüştürür. Bizim askerlerimiz böyle olmalıdır; nefreti olmayan bir halk vahşi bir düşmanın hakkından gelemez.”


7- “Problemi beyninin sağ tarafına dayadığım .32 kalibre bir tabancayla bitirdim. … Kişisel eşyaları artık benimdi.”


8- “Şirketlerdeki teknik yoldaşlarımız bir diş macunu yaptılar … Bir önceki kadar iyiydi; aynı şekilde temizliyordu, fakat bir süre sonra taşa dönüşüyordu.”


9- “Barut ve kanın keskin kokusunun zevkini aldığımda burun deliklerim genişliyor.” “İtiraf etmek isterim ki Baba, şu anda öldürmeyi gerçekten sevdiğimi keşfettim.”


10- “Arkadaşlara sahip olmamak üzücü bir şey, ama düşmanlara sahip olmamak daha da üzücüdür.”

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı