Depresyona Karşı Kesin Çözümler [İLAÇ GİBİ ETKİLİ]

0

Depresyon, dünyada çok sık rastlanan, insanı hem bedenen ve hem ruhen tahrip eden ve bu yüzden “bu dönemin vebası” olarak da belirtilen psikolojik bir bozukluktur. Bu bozukluk, insanın ruh ve beden düzenini, iş ve aile yapısını ve ayrıca sosyal hayatını erozyona uğratan bir sorun. Fikirlerinden davranışlarına, yeme-içmesinden uykusuna, iş hayatından insan ilişkilerine kadar hayatının her anını olumsuz yönde tetikleyen bir bozukluktur. Her birey depresif durumla karşılaşabilir ve bu problem ile uzun süre mücadele etmek zorunda kalabilir.

Peki depresyona karşı uygulanabilecek etkiili çözümler arasında neler vardır? Bu problemi hayatınızdan tamamen ortadan kaldırabilmek için ne gibi çözümleri denemelisiniz? Şimdi sizlere bu konuya dair önemli çözümler sunmak istiyorum:

Videosunu İzleyin

Depresyona Karşı Spor

Depresyona Karşı Spor Yapmak
Depresyona Karşı Spor Önemlidir. Özellikle Düzenli Yürüyüş Depresyona Karşı Önemli Bir Silahtır

Spor aktiviteleri arasında en yararlısı, tempolu yürüyüştür. Günlük ortalama 7000 adım ile depresyonu yenme yolunda önemli bir adım atabilirsiniz. Müzikle tempolu yürüyüş ve arkadaş grubunuz ile yürüyüş gibisi yok bence. 🙂

Depresyona Karşı Sağlıklı Beslenme

Depresyona Karşı Sağlıklı Beslenme Şart
Depresyona Karşı Sağlıklı Beslenmek Gerek. Yediğimiz ve içtiğimiz şeylere dikkat etmeli ve kötü alışkanlıklardan uzak durmalıyız.

Düzenli ve sağlıklı beslenme gibisi yok. Kesinlikle sigaradan ve alkolden uzak durmalısınız. Sağlıklı gıdalar arasında sadece sebze meyve yok tabi. Mutlaka et ve yumurtada tüketmelisiniz. Sabahları 8 gibi ve akşamları 5-6 gibi akşam yemeğini öneriyorum. Öğle arasında da tok tutan gıdalar şart…

Depresyona Karşı Hayvan Beslemek

Depresyona Karşı Hayvan Beslemek İnsanı Mutlu Eder
Depresyona Karşı Hayvan Beslemek İnsanı Mutlu Ettiği Kadar Pozitif Yönde Bir Enerji de Katar

Hayvan sevgisi, hayvanlara karşı göstereceğiniz ilgi, size pozitif enerji katarak depresyondan uzakta durmanızı sağlayacaktır. Kedi, köpek, kuş gibi evcil hayvanlar size hem arkadaşlık yapar ve hem de negatif enerjinizi alır.

Bu listeyi genişletebiliriz. Ancak sadece bunlar bile sizi depresyondan uzak tutup mutlu etmeye yöneltebilir. Unutmamanız gereken bir konu ise ALLAH SEVGİSİ‘dir. Allah her konuda insanın dostu ve yardımcısıdır. Depresyon konusunda başarılı olmak için öncelikle Allah’a güvenin.

OKUDUNUZ MU?  Lider Olmanın Özellikleri [Rehber Niteliğinde]

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere 🙂

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı