Drone Nedir?

0

Bilginizin olmadığı ve anlamını merak ettiğiniz pek çok konu olabilir. Bu konular genellikle “Ne Anlama Gelir? sorusu ile öğrenmek istenir. Bu konulara ise doğru ve anlamlı cevap vermek gerekir. Çünkü bu tarz detayların yanıtlarını öğrenmek isteyen kişiler, doğru yanıtı buldukları takdirde yeni detaylar öğrenirler. Yepyeni bilgi daima bir kişi için önemli bir unsurdur. Peki Drone ile alakalı ne biliyorsunuz?

Drone ile ilgili öğreneceğiniz kısa bir konu, şahsınızı önemli ölçüde ilerletebilir. Günümüzde vakit çabuk geçiyor. Artık kısa ve öz bilgi daha fazla değerli. Drone hakkında aşağıda yer alan öz içerik, sizin için çok faydalı olacaktır. Belki de bu bilgiyi dostlarınız ile paylaşacaksınız.

Çok sayıda site bulunuyor ve Drone ile ilgili çok sayıda içerik paylaşan site var. Ben şahsen bu bölümdeki bilgileri gücüm yettiğince takip etmeye çalışıyorum. Daima yeni konular öğrenip, bunları İNTERNET SİTEMDE yayınlamaya uğraşıyorum. Drone ile ilgili bilgi de bunlardan birisidir.

Drone Nedir?

Drone hakkında internette araştırma yaptığımda aşağı kısımda bulunan özet içerik ile karşılaştım. Bu bilgi sizin ihtiyacınızı giderecektir diye düşünüyorum.

Drone, bir uzaktan kumanda ya da yazılımsal yönetim ile kolayca yönlendirilebilen İnsansız Hava Aracı’dır (İHA). Havadan görüntülemelerde helikopter gideri ve pilot maliyeti olmadığı için prodüksiyon giderlerini yarı yarıya düşüren ve askeri kontrol mekanizmalarını kolaylaştıran Drone, Türkiye genelinde birçok iş için kullanılmaktadır.

Drone’lar bunun yanında son zamanlarda yangın söndürmek amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Bu araçlar genellikle normal savaş uçakları için zor, kirli ve tehlikeli görevlerde kullanılır.

Günümüzde çok farklı şekil, ebat, konfigürasyon ve karakterde dronelar üretilmektedir.

İlk İHA’lar Vietnam Savaşı sırasında gövdelerine yerleştirilen kameralar ile film ve resim çeken uçaklardı. Bu uçaklar ya düz bir hat üzerinde veya dairesel hareketlerle uçar, görüntüyü toplar, yakıtı bitene kadar uçar sonra yere inerdi. İnişten sonra resimler analistler tarafından çıkartılıp incelenirdi. Drone adı da verilen bu basit yapıdaki araçlar sadece uzaktan kumanda ile uçabilen basit bir uçaktı. Yeni nesil radyo frekanslarının kullanılmaya başlanması ile İHA’lar uzaktan kumanda ile çok daha fazla kullanılmaya başlandı ve “uzaktan kumandalı araç” terimi gelişti. Günümüzde birçok İHA hem uzaktan kumanda hem de bilgisayarlı otomasyon yardımı ile uçmaktadır. Daha gelişmiş sürümleri hız ve uçuş yolunu sabitleyen, yerleşik kontrol ve / veya rehberlik sistemlerinin yardımıyla düşük seviyeli insan pilot görevlerinde uçabilir. 

OKUDUNUZ MU?  Eğitim Bilişim Ağı Nedir?

Bu içerik ile alakalı yukarıda bahsi geçen cümleyi incelediyseniz, yeterli bilgiye sahip oldunuz demektir. Drone hakkında herşeyi öğrenmek zorunda değilsiniz.

Öğrenmek istediğiniz bilgiyi yukarı alandaki sarı çerçeve içerisinde öğrendiniz diye düşünüyorum. Drone ile alakalı çok bilgi var ve hepsini okumak zorunda değilsiniz.

Peki Drone İle Alakalı Ne Öğrendik ve Ne İşe Yarayacak?

İlgili konuda edindiğiniz detayları hayatınızda mutlaka uygulamaya geçirmelisiniz. Bu bilgiyi anımsayamama ihtimaliniz var ise bu yazıyı BOOKMARK bölümüne kaydedebilir ve TEKRAR İNTERNET SİTEMİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Sitemi yine ziyarette bulunmanız şahsım için çok önemli bir konu. Bu şahsıma değer verdiğinizi gösterir. Ben de size gücüm yettiğince daha akılda ikrar eden ve daha faydalı detaylar sunmak için gayret edeceğim.

Drone İle İlgili Son Sözlerim

Drone ile alakalı öğrendiğiniz bu bilgileri kesinlikle unutmayın. Hayatınızın herhangi bir zamanında bu bilgilere gereksiminiz olabilir. Bu yazıyı arkadaşlarınıza FACEBOOK‘tan, TWITTER‘dan ve WHATSAPP‘tan paylaşmanızı tavsiye ederim. Ayrıca KİŞİSEL İNTERNET SAYFAMA ABONE OLMANIZI isterim.

Sitemi ve yazılarımı tekrar ziyaret etmeniz dileğiyle.

www.mtasdemir.com

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı