5 Adet Basit Ama Etkili “Egzersizi Kolaylaştırma” Tavsiyesi

1

2017 yılına girdik ve yaz aylarına doğru yeni bir hedefiniz var. İyi bir şekilde kilo verip yaza forma girmek. Gün içerisinde ara ara egzersiz yapmak için kendi kendinize iddiaya girdiniz diyelim. Kendi kendinize söz verdiğiniz ve girdiğiniz İddiayı kaybetmemek için çabaladığınız “fit kalma süreci” için vereceğim 5 etkili egzersiz tavsiyesini okumanızı tavsiye ederim. Hadi başlayalım.

Egzersizi Size “Heyecan Unsuru” Olarak Tutacak Motivasyon

Monoton bir şekilde egzersiz veya fitness salonunda kondisyon bisikleti sürmek çok sıkıcı olabilir. Ancak bir arkadaş bulup sabahları yarım saat yürüyüş yapmak ve yolda laflamak, gerçekten çok zevkli olacaktır. Kendiniz için uygun bir arkadaş bulun ve sabahları yürüyüşe çıkın. Belediyenin yapmış olduğu bir sürü park var. Bunun dışında bisiklet sürmek, dans etmek, ağırlık kaldırmak, yüzmek, favori spor yapmak, ev temizliği yapmak ve hatta bahçede çocuğunuzla birlikte oynamak, rutin bir günde egzersiz yapma yollarından sadece bir kaçı gibi görünüyor.

Egzersiz İçin Zamanlama Yapın

[AdSense-A]

Hepimiz yoğun bir hayatımızı yaşıyoruz. Kendimiz için zaman ayırmakta bazen zorlanıyoruz. “Aman ne hareket edicem” diye düşünmeyin. Egzersiz yapmayı, yemek yapmak veya lavabo ihtiyacını karşılamak gibi düşünün. 1 dakika bile ayağa kalkıp açma germe yapsanız bile sizin için faydalı olacaktır.

Egzersiz Yapmak Yormaz, Canlılık Kazandırır

İnsanlar hareket edince veya egzersiz yapınca yorulacağını düşünür. Bu biraz zihinde biten bir olay. Ancak 5-10 düzenli olarak yaptığınızda zihniniz buna alışacak ve tekrar hareket edeyim diye sürekli canlı bir durumda hissedeceksiniz. Günde 5 dk bile olsa egzersiz yapın.

OKUDUNUZ MU?  Türkiye - İsveç Maçından Akılda Kalanlar

Egzersiz Programlarında Değişiklikler Yapın

[AdSense-A]

Egzersiz rutininden sıkılmamak için değiştirin. Yürümekten bıkarsanız, bisiklet sürmeyi deneyin. Eğer kilo kaldırmaya isterseniz, bunu hafta boyunca kardiyovasküler egzersizlerle değiştirmeyi deneyin. Bovling’e gidin veya imkanınız varsa bir süre tenis oynayın

Egzersize Başlamadan Önce Daima Kısa Bir Süre Isının

Seçtiğiniz egzersiz türüne bakılmaksızın, kaslarınızı ısınarak her seansa başlamanız çok önemlidir. Esneme, kas dokusundaki hasarları önlemeye yardımcı olur ve kan akışını sağlar. Kalbini pompalamak da. Egzersiz seansınızı iyi bir başlangıç yapmak için gereken şey sadece beş dakika.

Son Sözler

Harekette her zaman bereket vardır. Yaza formda bir şekilde girmek için biraz hareket edin. Yaz geldiğinde de bunları ihmal etmeyin. Sonra tekrar zor bir süreç başlayabilir. Tekrar görüşmek üzere.

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı