Google Panda 4.0 Güncellemesine Göre Seo Nasıl Yapılır

2

Herkese merhaba! Yeni bir yazım ile yine karşınızdayım. Bu yazımda sizlere Google Panda 4.0 güncellemesinden bahsedicem ve bu güncellemeye göre sitenize uyguladığınız seo yöntemlerini nasıl değiştireceğinizi size anlatacağım. Ancak unutmayın; yeni güncelleme ile birlikte kaliteli içerik üretmenin önemi daha da arttı ve anahtar kelimenize seo yapacağınız zaman da, ilgili seo çalışması için içerik üretmeniz gerekeceğini unutmayın!

Google Panda 4.0 Güncellemesi Nedir?

Sizlere uzun uzun teknik açıklamalar yapmak istemiyorum ancak mantığı şöyle izah etmekte fayda var. Google, insan dostu bir arama motoru. Kendi teknolojisini insanlara daha faydalı ve daha kullanışlı sunmak istiyor. Çeşitli spam yöntemler ile Google arama motorunu çöplüğe döndürmek isteyen spamcılar tarafından kötü hale gelmek istemeyen Google, kendi algoritmasını sürekli olarak değişir. Google Panda 4.0 ise bu algoritma değişikliğinin son adı oluyor.

Bu algoritma da belirli başlı kurallar mevcut. Bunlar da teknik terimler içeriyor. Ancak bilmeniz gereken şu; ne kadar kaliteli ve özgün içerik üretirseniz, yeni algoritma, ilgili anahtar kelimede sizleri üst sıraya taşıyor. Yazınızın özgünlüğü, içeriksel olarak sadeliği ve tutarlılığı ne kadar iyi ise o derece ön planda bulunuyorsunuz. Ancak bu demek değildir ki yazı yazdım hop ilk sayfadayım. Her şey böyle olsa hayat ne kadar güzel olurdu 🙂

Google Panda 4.0 Güncellemesine Göre Seo Yapmak

Buraya kadar Google Panda 4.0 güncellemesinin ne olduğunu anlamaya çalıştık. Şimdi gelelim bu güncellemeye göre seo çalışmasının nasıl yapılacağına. Bu bölümü dikkatli okumanızda fayda var. Çünkü bazı değişiklikler var.

OKUDUNUZ MU?  Domain Authority Nedir? Neden Önemlidir?

1-Paravan Blog Çalışmaları (Katman 1)

Yeni güncelleme de siteniz artık bir anne konumunda. Anne olan bir sitenin mutlaka yavruları da olmalı. Bu yavrulara paravan diyoruz. Yani paravan site. Bu paravan sitelerimizi ise açacağımız yerler ise aşağıdaki gibidir:

a-Weebly

b-Blogspot

c-WordPress.com

d-Hubpages.com

e-Squidoo.com

Bu sitelerde hesaplar açarak bu sitelere istediğiniz anahtar kelimede özgün içerikler hazırlamak gerekecek. Hazırlayacağınız özgün içeriklerinde özel bir formatı vardır. Bu formatı şöyle açmak gerekir. Bu sitelerde bulunan tanıtım yazılarınız; 3 bölümden oluşmalı. Giriş – Gelişme – Sonuç.

Giriş bölümünde var olan içerikten anahtar kelimenizden link almak. Gelişme bölümünde otorite site linki almak ve sonuç bölümünün altında jenerik kelimeden link almak. Bu anlattıklarım paravan bloglarda yazacağınız tanıtım yazılarında kullanılacak

2- Sosyal Bookmark ve PDF Backlink çalışmaları

Paravan bloglara yazmış olduğunuz yazıların linklerini bir kenara not edin. Bunlara ihtiyacınız olacak seo yaparken. İnternetten güncel Pligg Sosyal Bookmark siteleri bulun ve kaydetmiş olduğunuz linkleri bu sitelere açıklayarak kaydedin. Günde 4 tane yapmanız da fayda var. Fazla yapmayın. PDF Baclink çalışmaları içinde bu yöntemi kullanabilirsiniz. (Yazının bu bölümü çok açıklayıcı olmadı farkındayım ama acelem vardı kusura bakmayın)

Sonuç Olarak;

Google Panda 4.0 ile artık herşey doğallığın akışına girdi. Seo yaparken bile artık doğal olmak zorundasınız. Eğer garip garip yerlerden sitenizi yükseltmek için acaip seo paketleri satın alırsanız bunların size geri dönüşü negatif olur. Ufak not olarak da video backlink çalışmalarına önem verin.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere….

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı