Hayat Kalitesini Artırmanın Yolları

0

Hayatınıza verdiğiniz değeri ve önemi tekrar bir sorgulayın. Bir gününüz nasıl geçiyor? Çok mu rutin? Çok mu yorucu? Çok mu sıkıcı? Sürekli aynı şeyleri tekrarlayıp duruyor musunuz? Bütün bunlara neler sebep oluyor hiç düşündünüz mü?

Bir bakın etrafınıza. Aslında çoğu insan benzeri şeyleri yapıyor. Kimisi okula, kimisi işe, kimisi ise hobileri ile uğraşıyor. Ama çoğu zaman unutulan bir şey var. HAYAT KALİTESİ.

Hayat kalitesi sürekli artırılması gereken çok önemli bir unsurdur. Hayat kalitesi derken bu sadece bedeniniz ile alakalı bir konu değildir. Sosyal hayatınız, arkadaşlarınız, duygularınız, inancınız, uygulamalarınız vb.; bunların hepsi hayat kalitesi içerisinde kalite bazında artırılması ve genişletilmesi gereken önemli konulardır.

Şimdi bazı başlıklar altında hayat kalitesini artırmanın yollarını detaylıca inceleyelim:

Bedensel Olarak Kaliteyi Artırmak

Bedensel Olarak Kaliteyi Artırmak
Bedensel Olarak Kaliteyi Artırmak

Bedensel anlamda kaliteyi artırmak için dikkat edilmesi gereken noktaları şöyle sıralamayı uygun gördüm.

  1. İlk iş olarak hemen bir doktora gidin ve genel bir sağlık taraması yaptırın. Tıbbi açıdan değerlerinize baktırın ve neyiniz eksik neye ihtiyacınız var iyice baktırın. Kısacası CHECK-UP yaptırın.
  2. Zayıf mısınız veya çok mu kilolusunuz? Eğer zayıfsanız sizlere SAVAŞ CEBECİ’nin bulking videosunu izlemenizi öneririm. SAVAŞ hoca gerçekten alanında iyi bir vücut geliştirme hocası ve size bu konuda videoları ile yardımı dokunacaktır. Kilolu iseniz bir diyetisyene başvurup en az 5 aylık bir diyet programı ile programlı bir şekilde kilo vermenizi öneririm. Saçma sapan alkali diyet şu diyet bu diyet olaylarına girmeyin.
  3. İyi giyinmeye özen gösterin. Uyumlu giyinin. Güzel koku sıkın ve Pinterest üzerinden modayı takip edin. Kaliteli paylaşımlar var.
  4. Sigaradan ve alkolden uzak durun. Hiç bir yararı olmayan bu iğrenç alışkanlıkları bırakmak hem hayat kalitenizi artıracak ve hem de sağlığınıza sağlık katacaktır. Alışkanlıkları bırakmak biraz zor olabilir ama irade göstereceğinize eminim.
OKUDUNUZ MU?  Private Blog Network ile Seo Çalışması Nasıl Yapılır?

Sosyal Hayattaki Kaliteyi Artırmak

Sosyal Hayattaki Kaliteyi Artırmak
Sosyal Hayattaki Kaliteyi Artırmak

Sosyal hayatınızdaki kaliteyi artırmak gerçekten ama gerçekten çok önemli arkadaşlar. En başta bu size ciddi manada özgüven sağlayacaktır. Özgüvenli olmak, daha sonra yapacağınız işlerde size önemli ölçüde cesaret kazandıracaktır.

  1. İnsanlarla tanışmaktan korkmayın. Hemen kendinizi tanıtan bir kartvizit tasarımı yapın veya yaptırın ve tanışabildiğiniz ortamlarda fırsatını bulduğunuzda ortak bir konu bularak muhabbete girin. Kimseyle doğuştan tanışmıyorsunuz. Dolayısıyla hiç tanımadığınız biri ile oturup muhabbet etmek size yabancı gelmesin. Tabi güvenilmeyecek tiplere de itibar etmeyin. Zaten onlar kendilerini gösterirler.
  2. Gülmeyi unutmayın. Gülmek sosyal hayattaki kaliteyi artıran en önemli unsurlardandır. İnsanlarla göz göze gelirken gülümseyin ve onlara sempatik bakın. Bireyler arasında gözle görülmeyen negatif-pozitif etkileşim vardır. Siz gülmeyi deneyin ve gülün. Onların da size yaklaşımı pozitif olacaktır. Ancak sakın ama sakın seviyeyi kaybetmeyin. 
  3. Sesiniz gür çıksın. Bulunduğunuz ortamda mıymıy tipte karakter olmayın ancak çok da bilmiş bir şekilde davranmayın. Konuşmalarınız net, anlaşılır ve ortalama bir seste çıksın.

Bu ve bunun gibi maddeleri artırma şansımız elbette mümkün.

Aşk Hayatındaki Kaliteyi Artırmak

Aşk Hayatındaki Kaliteyi Artırmak
Aşk Hayatındaki Kaliteyi Artırmak

Arkadaşlar aşk bir sanattır. Sevmek bir sanattır. Bir kere her şeyden önce karşınızdaki kişinin gözlerinde anlam ve derinlik arayın. Tabi seksapalite çok önemli ayrıca. İlişki kurmak istediğiniz kişi ile güven sağlayın birbirinize. Psikopatik bir şekilde başlayan ilişkilerde güven sorunu alabildiğine fazladır.

Ben ilişkilerimde hoşlandığım kadına güvenirim. Güvenmeyeceğim kadınla asla birlikte olmam. Güven, kaliteyi getiren en önemli unsurlardan biridir.

Dengesiz insanlarla asla birlikte olmayın. Çünkü bu kalitenizi ve seviyenizi düşürür. Birlikteyken daha mutlu olacağınız kişiler ile deneyin şansınızı.

Kısacası

Neden yaşadığınızın farkına varın ve hayat amacınızı anlamaya çalışın. Ben neden yaşıyorum. Bu vücut bana neden verildi?

OKUDUNUZ MU?  Öğrenci Evlerinde Kızlar ve Erkekler Nasıl Bir Arada Kalabilirler?

Bu soruların cevapları aslında zihninizdeki rutin şeyleri yıkacak önemli noktalara ışık tutacaktır. Yeter ki kaliteli olmayı isteyin. İradeniz sizin en büyük fenerinizdir.

Görüşmek üzere.

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı