İlk .com Uzantılı Domain Nedir?

0

Bundan tam 27 önce .com uzantısınının tescil edildiğini biliyor muydunuz? Symbolics.com 15 Mart 1985 de kayıt edilmiş ilk .com uzantılı site.

Aslında ilk zamanlar .com uzantısı alan adları tescili hızlı ilerlememiş.İlk domain kayıtı ile 100. domain kayıtı arasında nerdeyse 3 yıl gibi zaman geçmiş.Fakat sonraları internetin hayatımıza hızla dahil olması,web sitelerini de hızla yaşamımıza katmaya böylelikle domain tescilleride artışısınız hızlandırmış.

Araştırma şirketi Statista’nın yaptığı araştırmaya göre  24 saat içinde tam 100.000 .com uzantılı alan adı tescili yapılıyor. Bugun hala hızla devam etse de,artık kolay,anlamlı,kısa ve .com uzantılı alan adlarının kalmaması artış hızını düşürmeye başladı.

Son yapılan araştırmaya göre bugüne kadar 200 milyona yakın alan adı tescil edilmiş ve bunun 100 milyonu .com uzantılı olanlar.

Araştırmada en pahalı domainlerde sıralanmış.Insure.com 16 milyon dolar değeri ile en pahalı domain,onun 13 milyon dolar ile sex.com ve 9.9 milyon dolar ile fund.com takip ediyor.

OKUDUNUZ MU?  Kodyok.com - Kod Yazmadan Mobil Uyumlu Siteniz Olsun

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı