Instagram “Canlı Yayın”a Geçti : Periscope “Pabucun Dama”!

0

Tüm dünyada çok popüler olan Instagram sosyal medya aracı, yeni güncellemesi ile birlikte artık Canlı Yayın imkanı sunuyor. Daha önceden canlı yayın konusunda Periscope oldukça fazla bir şekilde kullanılırken, bu durum Periscope uygulamasının kullanım seviyesini düşüreceğe benziyor.

Fakat!

Periscope, Twitter sömürgesi bir uygulama olduğu için denetimleri Twitter tarafından yapılmakta. Periscope üzerinden yapılan yayınların denetimlerinin çok da iyi olduğu söylenemez bence. Fakat Instagram ise Facebook sömürgesi olduğu için, Facebook un katı kuralları Instagram’da nasıl etki oluşturacak merak konusu. Belki şu cümleyi TWEET’leyebilirsiniz. Hislerinize hitap etmiş olurum 😀

Instagram’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

”Instagram’da canlı yayın özelliği kullanmak için “Hikayeler” sekmesine gitmeniz gerekiyor. Bu güzel ve yeni özellik, aynı Stories’te video yayınlar gibi, kullanıcının video kayıt yapmasını sağlıyor fakat yayını canlı yapmanızı sağlıyor. Videonun üzerinde küçük bir “Live/Canlı” ifadesi var. Bu simge ile Instagram’da canlı yayın yapabilirsiniz.”

OKUDUNUZ MU?  Pinterest'te 4 Adımda Toplu Takip Yapmanın Yolu

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı