Iphone 6 Plus 128 GB’ı 2200 Liraya Nasıl Aldım?

1

Apple ürünleri, kimilerine göre marka takıntısı, kimilerine göre ise kalite hissidir. Akıllı telefon kullanıcı olarak kullandığım tüm telefonlar hep Android işletim sistemine sahip oldu. Bunun nedeni, teknolojik ürünlere tam anlamıyla hükmetme isteği, sistem ayarlarında değişiklik yapma vs vs denebilir. Daha önce Apple ürünü kullanmamıştım. Yıllardır bu yana gelen bir Iphone kullanma hevesim vardı. Bu heves; ister değişiklik isteği diyin, ister farklı bir sebep önerin; bende bir ukde olarak kalmıştı. Sonunda bütçeme uygun, aldığım fiyattan çok fazla bir değer kaybetmeyecek (nitekim Android telefonlar değerlerini hızlıca kaybedebiliyorlar kullanıldıkça) ve kullandığımda ben telefonum diyebilecek bir telefon buldum. Üstelik hafıza sorunu yaşamayacak gibi bir şey. Iphone 6 Plus 128 GB.

Peki bu telefona ne kadar ödedim dersiniz? Sadece 2200 lira. Sahibinden.com‘da bu fiyatta buldum ve aldım. Şu anda bu hafızadaki sıfırları 3200-3500 arası değişirken ben nasıl 2200 e aldım. Sıfırından bir fark hissettim mi? Garanti sorunu veya donanımda bir eksik var mıydı? Bunların cevaplarını size vermek istiyorum.

Iphone’umun Garantisi Toplamda 9 Ay Kalmıştı

Tamam Apple ürünleri için teknik destek önemli. Bir çok kişi kafasında garanti konusunu sıkıntı yapıyor ama benim için garanti sıkıntı değil. Çünkü kullandığım her teknolojik cihazı çok titizlikle kullanıyorum. Kılıfında ve koruyucu ekran camı ile bugüne kadar tüm telefonlarımı maksimum 2 kez düşürmüşümdür..

Iphone 6 Plus 128 Gb’ımı 9 ay garanti süresi kaldığı bir şekilde aldım. Zaten Android telefonlarıma ROOT işlemini yapıodum ve garantiden çıkarıyordum. Tabi performansını artırmak ve bazı değişiklikler yapmak için. Iphone um 9.2 sürümüne yükselttim ama yükseltmez olaydım. Bu sürüme daha jailbreak yapılmamıştı. (Tarih 13 Ocak 2016 – İleride olursa burayı düzeltirim). Ben şu an 9 ayın garantisini kullanıyorum ve telefonum jailbreaksiz bir şekilde halinden memnun kuzu kuzu duruyor. 🙂

OKUDUNUZ MU?  Samsung Note 7 Çıkarsa Alır mıyım?

Iphone’um Kozmetik Açıdan Nasıl?

 

 

Alt sağ kısmında 1 mm lik kılcal çizik ve üst sol tarafında 1 mm lik kılcal çizik dışında hiç bir sıkıntısı yok. Bunları örtmek için hemen bir şeffaf Iphone 6 plus kılıfı aldım ve burayı kapattım. Ekranında herhangi bir sorun yok. Orjinal aksamıyla tastamam her şey yerinde. Hemen bir adet Dafoni marka bir ekran koruyucu sipariş ettim. En iyisinden. 50-60 lira ona ödedim ama telefona bişe olmaması için bu önemli.

Telefonum uzay grisi modeldi ama Dafoni marka koruyucu ile ön ve arkasını kapladıktan sonra altın renkte olan koruyucu,  telefona gold model bir hava kattı. Tam da istediğim gibi oldu 😀

Nasıl Satın Aldım?

Bir kere kafanızda bu telefonlara bu kadar paralar verilmez mantığının olması lazım. Ya da 2. el alınmaz mantığını ortadan kaldırmanız lazım. Peşin paranız varsa tabi 2. el ürün almanız daha iyi olur. Ben öyle yaptım. Telefon her ne kadar 2200 olsa da bu telefonu garanti bitiminde 2500 e satarım. Yani kullandıktan sonra daha karlı satarım.

Telefonu sahibinden.com dan aldım. Alım yaparken mutlaka GET li alım yapın. Ürünü almadan ve iyice incelemeden onay vermeyin. Apple ın sitesinden kontrolünü yapın…

Bir sonraki yazımda görüşelim yine. Sağlıcakla ve selametle…

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı