Iphone Batarya Ömrü Nasıl Uzatılır?

0

Eminim ki Iphone sahipleri, telefonlarının pil ömürlerinden dolayı şikayetçidir. Zaten Apple’ın üretmiş olduğu Iphone’lar, batarya ömrü düşük olarak üretiliyor. Her ne kadar Iphone Plus serisi 2900 mah civarı olsa da, Iphone 5, Iphone 5s, Iphone 6,  Iphone 6s ve yeni çıkacak olan Iphone 7 bile batarya ömrü konusunda kullanıcılarını tatmin edemiyor. Peki Iphone kullanırken, daha uzun süre bataryaya sahip olmak için ne yapmak gerekir? İşte cevaplar:

1- Mobil veriyi ve Wi-Fi yı Sadece Kullanırken Açın

Mobil veri sürekli açık kalırken, şarj sürekli akar gider. Hele ki uygulamalarınız arka planda çalışırken. Bu yüzden Iphone batarya ömrü ile ilgili sıkıntı çekmek istemiyorsanız, mobil veriyi kullanmayınca kapatın. Wi-Fi içinde aynı şeyleri söylemek doğru olur. Tek fark, mobil veriyi kapatırken mobil veri kapatma kısa yolunun olmaması. Her zaman “ayarlar” kısmına girmeniz gerektiğidir.

2- Yanınızda Taşınabilir Şarj Makinesi Taşıyın

Piyasada artık 10.000 Mah lık taşınabilir şarj makineleri var. Çantanızda telefonunuzu şarj edebilirsiniz. Bu da prize ihtiyaç kalmadı anlamına geliyor. Bir seferlik, taşınabilir şarj makinesini şarj edin ve dışardayken Iphone batarya ömür artışı için bu makineyi kullanın.

3- Gereksiz Uygulamaları Telefonda Barındırmayın

Ne kadar çok uygulama varsa telefonda, o kadar fazla şarj bitme olasılığı yüksek olur. Siz siz olun, sadece ihtiyaç duyduğunuz uygulamaları Iphone da barındırın. İhtiyaç olan uygulamalar her zaman en çok işe yarayanlardır. Bunu unutmayın!

OKUDUNUZ MU?  Iphone 6 Plus 128 GB'ı 2200 Liraya Nasıl Aldım?

4- Oyun Oynamayın

Adı üstünde cep telefonu. Cep telefonunu, cep telefonundan çok herşey yaptılar. Hatta artık “cep” kısmını atıp, “telefonu” desek bile olur. Eğer çok fazla oyun oynamak istiyorsanız, bunu dışarıda yapmayın. Her zaman acil bir ihtiyacınız çıkabilir ve şarja ihtiyacınız olabilir. Telefonunuzu daima yüksek şarj seviyesinde tutun.

5- Apple’a Daha Büyük ve Avantajlı Batarya İçin Mail Atın

Yahu bu firma hiç batarya konusunda bir ilerleme sağlamayacak mı? Fiyatlar çok tuzlu fakat batarya seviyesi çok düşük. 1950 miliamperlik telefon nasıl olur! Sanırım bu konuda sürekli mailler ile “Apple” ın resmi mail adresinden uyarılması gerekmektedir.

SONUÇ

Iphone sahibi olmak kaliteli hissettirir. Ancak bir de bunun reel yönü var. Batarya çok önemlidir ve pil durumunuzun seviyesi her zaman sizi 1 günden fazla idare etmelidir. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Mutlu kalın! 🙂

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı