Iphone SE Alsam Mı Almasam Mı?

0

Daha önceden Iphone 6 Plus kullanan biri olarak o telefonu satıp yerine Samsung A3 2016 almıştım. Yaklaşık 7 aydır Samsung Garantili A3 2016 kullanıyorum ve bu telefonu satıp yerine Iphone SE almak istiyorum. Neden tekrar IOS işletim sistemi içeren bir telefona geçmek istiyorum peki? Bu yazımda bunları anlatıcam size. Aslında Xiaomi Mi 6 yı bekliyorum ama yazımı sonuna kadar okuyunca ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Telefon Alırken İhtiyaçları Düşünmek

Genellikle müzik dinleyen, oyun oynamayan (hatta telefonda oyun oynamaktan şiddetle kaçınan), sosyal medyayı aktif kullanan ve kaliteye önem veren bir insanım. Şarj olarak da beni en az 1.5 gün götürmesini isteyen bir telefon istemekteyim.

Araştırmalarıma göre Iphone SE nin 1624 miliamperlik bir batarya kapasitesi var. E peki piyasadaki telefonlar 3000-4000 miliamperlik bir şekilde dolaşırken bu seviyede düşük bir bataryalı telefon kullanmak mantıklı mı?

Aslında olabilir. Fakat neden?

Gerek küçük ekranlı olsun, gerek stabilitesi olsun Iphone SE hem küçük bataryası ile hızlı bir şekilde bataryayı prizdeyken doldurmayı vaadediyor. Hem de A9 işlemcisi ve yeni optimize olmuş yapısı ile daha iyi bir kullanım vaadiyor.

Iphone SE Hakkında Negatif Düşüncelerim

Ön kamerası 1.2 Megapixel ama konu Iphone olunca megapiksel kavramını pek kafama takmak istemiyorum. Çünkü Iphone ların selfie kameraları daima iyi olmuştur. Olmadı telefon küçük olduğu için arka kamerasını kolaylıkla çevirip düğmeye basabilirim yani

Klavyede yazarken rahatsız olabilirim. Küçük bir klavyede ne kadar hızlı yazılabilir ki? Ancak telefon dediğiniz küçük sevimli küçük bir şey olmalı abi. Daha önceden LG v20 yi tanıtımıştım. Büyük ve hantal yapısı ile bu tarz telefonları sevmediğimi belirtmiştim. Tek negatif yani geniş ekranda videoları izleyememke ve fotolara bakarken detay görememek. Bu benim için dezavantaj mı? TARTIŞILIR doğrusu…

OKUDUNUZ MU?  iPhone 8 Alınır Mı?

Sözün Özü

Önce Samsung A3 2016 telefonuma nougat gelmesini beklicem. Sanırım 15-20 mayıs 2017 arası içerisinde gelmesi gerekiyor. Belirttikleri tarih bu yönde çünkü. 4.5 g açıkken bu kadar hızlı bataryanın düşmesine tahammül edemiyorum artık. Büyük telefon da istemiyorum.

Kısa süre bekleyip kararımı vericem. Alırsam ya da almazsam blogumda yazmayı planlıyorum.

Görüşmek üzere… 🙂

 

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı