Dünya IŞİD (DAEŞ)’e Tepkili, Peki Ya PKK’ya?

0

Avrupa ve özellikle Fransa, Paris’e yapılan saldırılar ardından büyük bir teyakkuz haline geçti. Pek çok Fransız vatandaş, Paris’te yapılan eş zamanlı canlı bomba eylemleri sonucu hayatını kaybetti. Bir terör eylemi olarak yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyorum. Ancak terör eylemleri konusunda yıllardır mücadele verdiğimiz PKK ve uzantılarına karşı, Avrupa ve Amerika neden IŞİD (DAEŞ)’e karşı verdiği bu tepkiyi vermedi ya da vermek istemiyor? Bu yazımda sizlere, bazı Avrupa ülkelerinin IŞİD (DAEŞ) e verdiği tepkiyi, eli kanlı ve on binlerce insanın şehit olmasına sebep olan PKK’ya karşı neden ciddi bir tepki vermediğini anlatmaya çalışacağım.

PKK ve onun uzantıları olan YPG, PYD, DHKP-C, KCK ve diğer yapılanmalar, Derin Avrupa ve Derin Amerika’nın Ortadoğu’da kontrolü elde tutmak amacıyla maşa olarak kullandıkları terör örgütleridir. Başta CIA ve CFR’nin Büyük Ortadoğu Projesi’ni devam ettirmek için 1980 yılları civarı Güneydoğu’da ekonomik ve askeri destek ile kurmuş oldukları PKK, sözde Kürt özgürlük hareketi olarak bilinmektedir. Ancak nedense PKK ve uzantıları, bölgede Kürt kardeşlerimize on yıllar boyunca yaşattığı zor günler ve kalitesiz yaşam ile bölgede kanayan bir yara haline gelmiştir. Türkiye’de 1980 ve 2000 yılları arasında İddia Edilen Ergenekon terör örgütünün desteği ile bölgedeki zorbalıklarına devam eden PKK, günümüzde hala kahpeliklerine devam ederek, ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yapmak istediği yatırımların ve gelişmelerin önüne geçmek istemektedir. Gelişmiş bir Güneydoğu ve Doğu Anadolu ile Asya’daki müslüman kardeşlerimiz arasında bağların daha güçlü olmasını istemeyen Derin Avrupa, Derin Amerika ve silah baronları; günümüzde de hala PKK ve uzantılarına destek vermektedir.

İçerikler

OKUDUNUZ MU?  Rus Derin Devleti Harekete Geçti!

IŞID (DAEŞ) Nasıl Güçlendi?

ışid-mtasdemir
El Kaide, Boko Haram ve en son IŞID (DAEŞ) gibi örgütleşmeler, bahsettiğimiz sebepler ve bir takım silah baronlarının desteği sonucunda Ortadoğu’da sistem bu hale geldi.

ABD’nin Afganistan ve Irak işgali ile başlayan süreç, Ortadoğu’da zaten İSLAM’ı doğru yaşamayan ve yaşanması konusunda KURAN’ı hakkıyla anlatmayan din alimlerinin olmayışı, bölgede hakim olan İSLAM unsurunun çeşitli hadis kaynaklarında bulunan ve sözde hadis diye halka anlatılan hurafeler ile birleşmesi, bazı gizli servislerin menfaatperest ve münafık yapıya sahip bazı sözde din alimlerini beslemesi sonucunda, Ortadoğu’da radikal, bağnaz ve İslam’ı yanlış tanıyan terör örgütlerinin gelişmesine yol açtı. El Kaide, Boko Haram ve en son IŞID (DAEŞ) gibi örgütleşmeler, bahsettiğimiz sebepler ve bir takım silah baronlarının desteği sonucunda Ortadoğu’da sistem bu hale geldi.

[highlight]Günümüzde silah ve para baronları, insanların çeşitli terör eylemlerinde ölmesini umursamaz. [/highlight]Geçmişte de böyleydi aslında. Daha fazla silah satışı yapmak ve daha fazla para kazanmak amacıyla dünyanın çeşitli yerlerini adeta kaşıyan bu yapı, şimdi sözde güncel bağnaz hareketleri destekleyerek, daha fazla ve fütursuzca kar elde etmenin peşinde.

Neden PKK’ya Tepkili Değiller ve Olmayacaklar?

İki paragraf önce anlattığım konuyu biraz genişleteyim:

PKK’nın güçlenmesini zaten Derin Amerika ve Derin Avrupa istemiştir. Çünkü Evanjelik inançta başlaması gereken Armageddon (3.Dünya Savaşı), ancak büyük bir komünist hareketle meydana gelebilir. [highlight]PKK gibi komünist bir yapıyı Güneydoğu’ya yerleştirmek ve orada palazlanmasını sağlamak, Derin Avrupa ve Derin Amerika’nın çok işine gelmektedir.[/highlight] Fakat Amerika halkı ve Avrupa halkı aslında olaylardan habersizdir. Onları asla suçlamamak gerekir. Dünyada kötülüğü örgütleyip düzenleyenlere karşı mücadele etmek gerekir. Bu kişiler ve gruplar, bu yüzden PKK’ya karşı asla desteği kesmezler.

IŞID (DAEŞ) ile PKK arasındaki Fark

Aslında kamuoyuna lanse edilen şey ikisinin de terör örgütü olduklarıdır. Evet bir terör örgütüdür ikisi de. Ancak IŞİD gibi yapılanmalar, İSLAM’ı yanlış anlayarak, sahte alimlerin fetvalarına uyarak hareket etmektedirler. Bugün traş olanın öldürülmesi gibi sahte bir hüküm çeşitli hadis kaynaklarında geçmektedir. Bu sahte hadis şöyledir:

“Kur’an okudukları halde tıraş olanları öldürün.” (4816- Buhâr-i Müslim- Muvatta-Nesâî-Ebu Dâvud)

Bu ve bunu gibi pek çok sahte hadis, ne yazık ki İslam literatüründe bulunuyor. Bu konuyla alakalı tweetlerin paylaşıldığı hesabı takip etmek için BURAYI TIKLAYIN!

OKUDUNUZ MU?  Azerbaycan - Ermenistan Çatışması : Çözüm Ne?

IŞID’e ve diğer radikal terör örgütlerine İSLAM, sadece Kuran’daki gibi anlatılsa, IŞİD gibi radikal örgütlerin çözümü daha kolay hale gelebilir. PKK ise dinsiz bir hareket. Özünde barındırdığı Komünist sistem zaten özgürlükleri kısıtlayan ve yaşama fırsat vermeyen bir yapı. Bunun örneklerini, LENİN ve STALİN Sovyet Rusya’sında, MAO Çin’inde gördük. PKK’da Güneydoğu’da özerk bir devlet kurarak burada komünist bir yapıyı kurmayı arzu etmektedir. Derin Avrupa ve Derin Amerika’nın istediği de budur.

Çözüm DAEŞ’e İslam’ı Kuran’da ve sahabe İSLAM’ı dönemindeki gibi anlatmak, PKK’ya ise komünist felsefenin kaynağı olan materyalist düşüncenin yanlışlığını anlatmaktır. Yoksa silah tüccarları ve 3. dünya savaşı’nı hedefleyenler, arzularına ulaşmak için canla başla çalışmaktadırlar. Biz bahsettiğim çözümü uygulamalıyız.

Sonuç

Bu yazımda sizlere Derin Avrupa ve Derin Amerika’nın PKK ve IŞID’i aynı kefeye koymamalarından, silah tüccarlarının esas hedeflerinden ve IŞID ve PKK’ya nasıl çözüm bulunabileceğinden bahsettim. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sağlıcakla kalın!.

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı