Kalın Bağırsak Nedir?

0

Bilginizin olmadığı ve ayrıca manasını merak ettiğiniz pek çok konu olabilir. Bu konular genellikle “Ne Anlama Gelir? suali ile araştırılır. Bu detaylara ise kesin ve anlamlı cevap vermek gereklidir. Çünkü bu tarz soruların cevaplarını öğrenmek isteyen bireyler, doğru cevabı öğrendikleri takdirde yepyeni detaylar öğrenirler. Taze bilgi her zaman bir birey için değerli bir unsurdur. Peki Kalın Bağırsak hakkında ne biliyorsunuz?

Kalın Bağırsak ile alakalı öğreneceğiniz kısacık bir konu, şahsınızı değerli nitelikte geliştirebilir. İçinde bulunduğumuz zamanda zaman çabuk geçiyor. Artık kısa ve öz bilgi daha fazla değerli. Kalın Bağırsak ile alakalı aşağıda yer alan öz içerik, sizin için çok önemli olacaktır. Belki de bu içeriği arkadaşlarınız ile paylaşacaksınız.

Çok fazla website bulunuyor ve Kalın Bağırsak ile ilgili çok fazla konu duyuran internet sitesi var. Ben şahsen bu konudaki konuları imkanım oldukça izlemeye uğraşıyorum. Her şartta taze bilgiler öğrenip, bunları WEBSİTEMDE yayınlamaya çalışıyorum. Kalın Bağırsak ile alakalı içerik de bunlardan birisidir.

Kalın Bağırsak Nedir?

Kalın Bağırsak ile alakalı internette araştırma yaptığımda aşağıda yer alan özet bilgi ile karşılaştım. Bu içerik şahsınızın ihtiyacınızı görecektir diye bir fikir yürütüyorum.

Organın ince bağırsak ile anüs arasında kalan kısım olduğunu söylemek mümkündür. Uzunluğu 150 santim ile 200 santim arasında değişmekte ve metabolizmamızın sindirim sisteminin beşte birlik kısmını oluşturmaktadır.

Başlangıç kısmının çapı oldukça geniş olmakta, kolon boyunca ilerlerken çapının gittikçe daraldığı görülmektedir. Ancak anal kanalın öncesinde yer alan rektum kısmında tekrardan genişlemektedir. Kalın bağırsak bunun dışında ince bağırsağı çevrelemekle birlikte bu yapının altında kemere benzer bir yapı da oluşturmaktadır.

OKUDUNUZ MU?  Salmonella Bakterisi Nedir?

Biyolojik sistem olarak vücudumuzda ileumun kısmının sağ tarafında çekum kısmından başlayarak sağ lumbardan karaciğerin altına kadar devam etmekte oradan da yukarı çıkıp sola doğru kıvrılmaktadır. Bu kıvrılmadan sonra abdomen denilen kısmın karşı tarafına uzanarak kıvrılıp pelvis bölüme doğru aşağı kısma iner, son bir kez kıvrılıp pelvisin arka kısmı boyunca uzanarak anüste tamamen son bulmaktadır. Buradan çıkarılacak sonuçla kalın bağırsağın kolon, çekum ve anal kanal olarak çeşitli bölümlere ayrıldığını söylemek mümkün olmaktadır.

Bu içerik ile alakalı yukarı alanda bahsi geçen cümleyi okuduysanız, yeterli bilgiye sahip oldunuz anlamına gelir. Kalın Bağırsak ile alakalı her şeyi bilmek zorunda değilsiniz.

Öğrenmek istediğiniz bilgiyi yukarı alandaki sarı kutu içerisinde öğrendiniz diye düşünüyorum. Kalın Bağırsak ile alakalı çok detay var ve herşeyi okumak zorunda değilsiniz.

Peki Kalın Bağırsak İle Alakalı Ne Öğrendik ve Ne İşe Yarayacak?

İlgili konuda öğrendiğiniz bilgiyi hayatınızda kesinlikle uygulamaya geçirmelisiniz. Bu içeriği unutma olasılığınız var ise bu içeriği BOOKMARK bölümüne kaydedebilir ve TEKRAR İNTERNET SİTEMİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

İnternet sitemi tekrar ziyaret etmeniz şahsım için çok değerli bir konu. Bu bana duyduğunuzu gösterir. Ben de size gücüm yettiğince daha akılda ikrar eden ve daha faydalı bilgiler sunmak için gayret edeceğim.

Kalın Bağırsak İle Alakalı Son Sözlerim

Kalın Bağırsak ile ilgili öğrendiğiniz bu bilgileri asla unutmayın. Yaşamınızın herhangi bir döneminde bu bilgilere gereksiminiz olabilir. Bu yazıyı sevdiklerinize FACEBOOK‘tan, TWITTER‘dan ve WHATSAPP‘tan paylaşmanızı tavsiye ederim. Ayrıca İNTERNET SİTEME ABONE OLMANIZI isterim.

Sitemi ve yazılarımı tekrar ziyaret etmeniz dileğiyle.

www.mtasdemir.com

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı