Kobani İstismarı

0
Product by:
Muhammet Taşdemir

Reviewed by:
Rating:
5
On 12 Ekim, 2014
Last modified:12 Ekim, 2014

Summary:

Kobani 'yi istismar eden terör örgütü yine iş başındaydı. Bu yazımda sizlere Kobani-IŞİD-PKK ve diğer bazı konulardan bahsettim. Mutlaka okuyun!

IŞİD’in Kobani’ye girmesi sonrası, bunu sözde protesto etmek için çeşitli şehirlerde yaşadığımız olaylar, hepimizin malumu. Kobani’yi kullanarak ülkemizin huzurunu ve birliğini bozmak isteyen provakatörler yine iş başındaydı. Ağırlık olarak Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde oluşan hasarın miktarı 10 Milyon Türk Lirası. Peki yaşanan bu olayları sadece IŞİD’in Kobani’ye girmesine mi bağlamak gerekir? Şimdi bu yazımda sizlere bu konunun cevaplarını vermek istiyorum…

Kobani Eylemcilerinin Mantalitesi

Pek çok fikri ideoloji vardır. Bunlar fiili hareketler gösterebilecekleri gibi sadece düşüncesel durumda da kalabilir. Eğer belirli bir ideoloji, anarşiyi ve terörü meşru görüyorsa ve bu ideolojiyi kitlelere eğer sahte doğru bir şekilde empoze edilmişse, böyle durumlar ile karşılaşılması söz konusu olur. Kobani eylemcilerinin ortaya koyduğu durum göz önüne alındığında, eylemcilerin anarşiyi ve şiddetin “yaşanması gereken doğal bir durum” olarak gördüğü anlaşılmaktadır. Protesto yapmak, mutlaka şiddete ve anarşiye bağlı olmalıdır diye bir düşünce, hangi ideolojiden beslenebilir peki?

Komünizm – Marksizm – Leninizm : Kobani Eylemcilerinin İdeolojisi

Kimi çevreler Komünist – Marksist – Leninist ideolojiyi “özgürlüğün” kaçınılmaz unsuru olarak tanımlamaktadır. Teoride pek çok ifade ile süslenen bu ideolojilerin tarihteki pratiklerini gördüğümüzde her zaman anarşi, kargaşa, kaos ve terör ile karşılaşırız. İşte “Kobani İstismarcıları” bu ideolojilerden beslenmekte ve bu ideolojilerin paralelinde kendi yolunu çizmektedir. Anarşi ve kargaşanın doğal karşılandığı bir toplulukta, her zaman fırsat bulunduğunda böyle pratik eylemler ortaya çıkabilir.

OKUDUNUZ MU?  İşsizliğin Günümüzdeki Kesin Çözümü Nedir?

Sosyal olaylarda doğru bir şekilde analiz yapabilmek için öncelikle o olayın geliştiği fikri akımı tespit edebilmek çok önemlidir. Kitleleri yönlendiren ideolojiler veya inançlardır. Komünist inançta üstte bahsettiğimiz sonuçlar ortaya çıkar. Eğer doğru zamanda doğru bir şekilde bastırılması, kendini çok hızlı bir şekilde geliştirebilir.

Kötülüğü Örgütleyip Düzenleyenler, Ortadoğu, IŞİD ve PKK

Türkiye ‘nin göstermiş olduğu ilerlemeye ket vurmak isteyen, anarşi ve kaostan beslenen, silah satışları ve savaşlar ile gücüne güç katmak isteyenler, yüksek verimdeki Ortadoğu topraklarını IŞİD,PKK,PYD,YPG ve benzeri terör örgütleri ile kaos altında tutmak istemektedirler. İlerleyen yıllarda daha önceden planlamış oldukları tutacak mı hep birlikte göreceğiz. Ancak bu denklemin tutmaması için bizler ne yapmalıyız? Kobani ile yansıtılmak istenen neydi? Bu ve bunun benzeri soruların cevabını inceleyelim…

Allah’a İman ve Hurafeden Uzak, Kuran İslam’ı ile Birlik Olmak

Ortadoğu’nun büyük bir kısmını İslam dinine mensup kişiler oluşturuyor. Müslümanların bu coğrafyadaki pasifliğinin en büyük sebebi ise Kötülüğü Örgütleyip Düzenleyenler gibi kendi aralarında birlik olup, huzuru barışı ve adaleti sağlayamama durumudur. Bu nedenle her şeyden önce tüm müslümanlar, kendi aralarında bir lider belirlemeli ve bu liderin etrafında kenetlenmelidir. Çünkü Kötülüğü Örgütleyip Düzenleyenlerin bir lideri var ve o liderin emirlerine göre iş görüyorlar.

O halde yapılması gerekenler nelerdir?

  1. Bağnazlığa karşı tüm dünya, ciddi bir tedbir almalıdır. Aksi takdirde tüm dünya için sonuç kötü olur.
  2. Tüm dünya bu kötülük örgütüne karşı, iyiliği yaygınlaştırmalıdır.
  3. İyiliğin manevi lideri aranmalı ve o liderin etrafında manevi anlamda kenetlenilmesi gerekmektedir.

Sonuç

Yazımın en başında Kobani’yi istismar eden kişilerden ve onları besleyen fikri yapıdan bahsettim. Bunun ardından kötülükten nemalanan küresel örgüte karşı nasıl karşı koyabileceğimizi anlattım. Kobani onlar için sadece bir denemeydi. Bundan sonra daha dikkatli ve gözü açık olmalıyız ve yukarıda saydığım maddelerin uygunlanmasına ağırlık vermeliyiz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Sağlıcakla kalın 🙂

OKUDUNUZ MU?  OptinSkin ile Kaliteli ve Kolay Şekilde E-Posta Listeleri Hazırlayın
Kobani 'yi istismar eden terör örgütü yine iş başındaydı. Bu yazımda sizlere Kobani-IŞİD-PKK ve diğer bazı konulardan bahsettim. Mutlaka okuyun!

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı