Kredi Kartı Olmadan Uçak Bileti Nasıl Alınır?

0

21. yüzyılda kredi kartı kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Pek çok şirket, ödemelerini kredi kartı üzerinden almakta ve kredi kartının sunmuş olduğu avantajları müşterilerine sunmaktadır. Uçak bileti alırken kredi kartı kullanımı veya banka kartı kullanımı, genel olarak tercih edilen bir seçenektir.

Kredi kartı kullanmadan uçak bileti almak isteyenler için sunacağım bu adımları izlediğiniz takdirde, siz de kredi kartı kullanmadan uçak bileti satın alabilirsiniz.

Fiyat Araştırması Yapın

Önemli havayolu şirketlerinin websitelerini ziyaret edin ve bu sitelerden gitmek istediğiniz yer konusunda fiyat araştırması yapın. Fiyatları bir kenara not alın. Sizin için en uygun uçak bileti fiyatını asla kaçırmayın.

Seyahat Acentasına Gidin

Bir seyahat acentasına gidin ve gideceğiniz yer hakkında bilgi alın. Fiyatlar konusunda bilgi alın. Sizin yaptığınız fiyat araştırması ile kıyas yapın ve sizin için uygun olan fiyattan bileti alın. Bu şekilde kredi kartı kullanmadan uçak bileti almak mümkündür.

Havalimanındaki İşlemler

Seyahatten en az 2 saat önce havaalanına gelin ve havayolu şirketinin masasına gidin. Görevliye uçuş onay numaranızı bildirdikten sonra kimliğinizi gösterin. Görevliler diğer işlemleri yürüterek işleminizi tamamlayacaktır.

Not : Bahsettiğim bu işlemler sadece yurtiçi seyahat işlemleri dahilinde yeterli olacaktır. Diğer işlemler için vize ve pasaport işlemleri gereklidir.

Kısacası

Umarım bu yazı, kredi kartı kullanmadan uçak bileti satın almanız konusunda yeterince faydalı olacaktır. Keyifli seyahatlar dilerim.