Küresel Vizyon Sahibi Olmanın Önemi

0

İnsanlar,diğer her canlı gibi doğarlar,yaşarlar ve ölürler. Tabi ölümden sonra da bir diriliş vardır ancak dünyadaki hayatın nasıl geçirildiği de çok önemlidir. Pek çok insanın kapıldığı günlük rutin hayat furyasına kendimizi kaptırmamak için ne yapmak gerekir? Farklı olmak için ne yapmak gerekir? Özel olmak için ne yapmak gerekir? Kendimizi diğer insanlardan ayırıp, kişiliğimizi geliştirmeyi nasıl başarabliriz? Nasıl kaliteli bir insan olup dünyaya farklı bir bakış açısı ile bakabiliriz? Bu yazımda sizlere bu soruların cevaplarını vermeye çalışacağım….

Bizi diğer insanlardan ve diğer varlıklardan ön planda kılan tek şey Ruh’umuzdur. Ruh’un kaynağını en doğru bir şekilde anlayıp, Ruh’un mahiyetini en doğru bir şekilde kavrarsak; o zaman O’nun gibi herşeyde “zahiren” kontrol edici bir güce kavuşabiliriz. Tabi ki bu uzun zamanlar alabilir. Çok çaba göstermeniz gerekir. Hatta çok çok çok çaba….

Fakat göstereceğiniz çaba; gerçekçi,küresel bir vizyonu olan ve bu vizyonunu ebediyete kadar koruyacak olan bir amaç için olmalıdır. Bu sizi besleyecek ateşleyici bir unsurdur. Çünkü ebediyete kadar sürecek bir davanın savunucusu olmak, sizi hiç bir şekilde vazgeçirmeyecektir. Bazen yorulacaksınız, çok zorlanacaksınız ama aldığınız her sonuç; sizi bu amacın gerçek bir kumandanı olduğunu gösterecektir. İşte küresel vizyon buradan devreye girmektedir. Küresel vizyona sahip olan bireyler, her zaman bir adım öndedir. Hatta 100’lerce adım öndedir.

Şimdi sizlere küresel vizyona sahip olmanın nasıl olacağını bazı maddelerde açıklayalım. Bu maddeleri sayısız şekilde çoğaltabiliriz ancak ben 3 madde de açıklamaya çalışacağım….

İçerikler

OKUDUNUZ MU?  Basın Özgürlüğü Nedir? Basın Özgürlüğü Ne Değildir?

1-Benzer Vizyona Sahip Olduğunuz Arkadaşlarınıza Her Zaman Yakın Olun:

Dünya da seçtiğiniz o özel vizyonu sahiplenen başka insanlar olabilir. O vizyona sahip olan kişilere en kısa zamanda ulaşmaya çalışın. Aynı vizyona sahip olduğunuz için aranızda husumet çıkma oranı çok düşük olacaktır. Tabi ihtiraslarınızı ve kişisel menfaatlerinizi her zaman arkada bırakmalısınız. Vizyonu ilerletmek, kişisel amaçlarınızdan feragat etmeyi gerektirir.

2-Vizyonunuza Karşı Yöneltilecek Soruları Her Zaman En Akılcı Bir Şekilde Cevaplandırın

Üzerinde gittiğiniz vizyona her zaman eleştiriler ve sorular olacaktır. Bunlara karşı her zaman uyanık olmalı ve en akılcı cevapları vermelisiniz. Verilen her soruya verilecek en akılcı cevap, size karşı duyulan güveni olabildiğince artıracaktır.

3- Kitleleri veya Halkı, Küresel Vizyonunuza Davet Edin

Çoğu kitlenin belirli bir küresel vizyonu yoktur. Küresel vizyona sahip olmayan kişilere, vizyonunuzu en akılcı bir şekilde tanıtırsanız, mutlaka size katılanlar olacaktır. Çünkü vizyon, hayatın amacı sorusunu tamamlar ve mutlaka her bireyin içerisinde bir vizyon boşluğu vardır.

Sonuç

Küresel vizyon sahibi olmak, bir kişinin hayatında bulunması gereken en önemli konudur. Bu vizyonun en doğru ve en akılcı bir biçimde ilerletilmesi, bir kişiyi diğer kişilerden öne geçirecektir. Küresel vizyon bir bireyin hayatının şah damarıdır

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı