LG G4 İçin Batarya Ömrünü Uzatma Rehberi

0

Fiyat ve performans açısından 2014-2015 yılları arasında en çok tutulan telefonlardan biri olan LG G4 oldu. Tabi bu ürünü satın alanlar için LG tarafından sunulan 3000 Mah‘lık batarya, kimi kullanıcılar için yeterli geldi, kimi kullanıcılar ise bir günü çıkarmakta zorluk yaşadı. LG G4 6.0 Marshamallow gelince Android kullanıcılarının batarya sorunları düzelecekmiş gibi bir hava var ancak ben çok fazla düşünmüyorum. Aslında tüm Android telefonların batarya sorununu oluşturan tek bir sorun var. Arkaplanda çalışan uygulamalar….

Bu yazımda sizlere LG G4 batarya sorununuzu kesin olarak nasıl çözeceğinizi anlatacağım. Aslında tüm Android kullanıcıları için yeterli olabilecek bu çözüm, özellikle LG G4 kullanıcılarını sevindirecek. Çünkü bu kalitede bir kameraya sahip olan, yakın zamanda 4.5 G çıktığı zaman LTE 300 Mbps si olan bir telefonun batarya ömrünün uzun olması paha biçilemez olsa gerek. O halde hemen batarya sorununun çözümü konusunda sizi aydınlatayım.

[emaillocker id=”1271″]

LG G4 : Adım Adım Batarya Ömrünü Uzatma

Şu an cep telefonunuza girin ve Ayarlar – > Genel -> Pil ve Güç Tasarrufu -> Pil Kullanımı ‘na Bir Bakın

Arka planda çalışan uygulamaları göreceksiniz. Bu uygulamalar, siz uygulamadan çıktıktan sonra bile arkaplanda çalışmaya devam eder ve batarya ömrünü azaltır. İşte bu yüzden şarjınız kısa sürede biter. Tabi fazla 3G kullanımı da batarya süresini hızlıca bitirmenin ana etmenlerinden birisi.

Çalışan her uygulamanın sağ tarafında DURDUR seçeneği var. Her seferinde bu DURDUR düğmelerine basmak, insanı telefondan soğutacaktır. Bunu otomatik yapmak gerekir. Bunu otomatik yapmak için çok etkili bir Android uygulaması var.

OKUDUNUZ MU?  Samsung Note 7 Çıkarsa Alır mıyım?

İsmi GREENIFY

GREENIFY İle Batarya Ömrünü Uzatın!

Uygulamayı BURAYA Tıklayarak indirin!… Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın ve ilgili uygulamayı Downloads klasörüne atın. Telefonunuzdan Dosya Yöneticisine tıklayın ve oradan bu uygulamayı kurun.

Uygulama kurulduktan sonra sağ altta UYKU İŞARETİ vardır. Ona tıklayınca UYUTULACAK UYGULAMALAR ekranı çıkar. Ancak bu işlem her zaman elle yapılır. Hangi uygulamaların arka planda çalışıp şarj yememesini istiyorsanız sağ üstte ARTI butonuna tıklayarak o uygulamaları seçin ve UYUTULACAK UYGULAMALAR listesine ekleyin!

Şimdi programı kapatın!. Şu an bir programa girin ve çıkın! Facebook olabilir mesela!. Yine yukarıda gösterdiğim pil kullanımı bölümüne gidin!. Uygulama arkaplanda çalışmasına devam edecektir. Peki bu sorun nasıl çözülecek?!

Ana sayfada ekran boş bir alana basın ve WIDGETS bölümünden ŞİMDİ UYUT‘u bulun. Onu ANA EKRAN‘a ekleyin.

Herhangi bir uygulamada işinizi yaptığınızda veya bir çok uygulamada işinizi yapıp çıktığınızda bu düğümeye basın!. Otomatik olarak tüm uygulamaları kapatacaktır.

İşte bu kadar basit!

Sonuç Olarak!

Android telefonlarınızda batarya ömrünü uzatmak kolaydır. Bu konu ile alakalı bir çözüm sizlere anlattım. Yorumlarınızı esirgemeyin! Bir sonraki yazımda görüşmek üzere! Sağlıcakla kalın lütfen!

[/emaillocker]

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı