Mesnevi’deki Eşcinsel İfadeler [İĞRENÇ +18]

Mesnevi'de geçen iğrenç eşcinsel ifadeleri okuyunca gerçekten çok olacaksınız. Tiksinti veren bu ifadeleri +18 işareti ile işaretledim doğrusu...

1

Mevlana Celaleddin Rumi tarafından hazırlandığı ileri sürülen ve yıllardır gerek Türk toplumunda ve gerekse dünyada pek çok dile çevrilerek okutulan Mesnevi eserinde yer alan bazı ifadeler gerçekten kanımı dondurdu. İnsanları sözüm ona İslam’a davet etmek için bir aracı olarak kullanılan bu eser aslında eşcinsel ifadeler ile dolu. Yani Mesnevi okuyanlar bu kitapta farkında olmadan son derece iğrenç eşcinsel ifadeler ile karşı karşıya geliyor.

İslamiyette ve hiçbir İslami eserde İslam dini; gayri ahlaki, Kuran’a uymayan, haram hikayeler anlatılarak tebliğ edilmemiştir. Haram olan çirkin eylemleri kınamadan ve sanki bunlar tiksinti verici değilmiş gibi uzun ve “teşvik edici” olarak yorumlanacak bir üslupla anlatmak, insanların ibret almasını sağlamaz. Tam tersine bu üslupbu iğrenç fiilin işlenmesine sözde bir şekilde meşruiyet kazandırmaktadır.

Okudunuz Mu? : İngiliz Derin Devleti’nin Eşcinselliği Yaygınlaştırma Çabası


1- İri Adamdan Oğlanın Korkması

Bir iri adam bir oğlanı ele geçirdi. Bu adam bana kast eder diye çocuğun yüzü sarardı. Adam dedi ki “Güzelim, emin ol… Sen benim üstüme bineceksin. Ben korkunç görünsem de aldırış etme, bil ki ben bir ibneyim. Deveye biner gibi bin üstüme, sür” İnsanların suretleriyle manaları da işte böyledir. Dışarıdan adam görünürler, içeriden melun şeytan. (Mesnevi, Cilt 2, 3155. Beyit, s. 137)

2- Gerdek Gecesi Bir Erkek Çocuğunun Kadın Kılığına Sokulması

Ondan sonra gerdek gecesi, bir genci kadın gibi kınaladılar. Eline, bileğine gelin gibi kına yaktılar, köleye tavuk gösterdiler, horoz verdiler.Başını örttüler, o gürbüz gence güzelim gelin elbiseleri giydirdiler. Yalnız kalma çağında genç hemen mumu söndürdü; Hintli köle öyle güçlü kuvvetli bir gençle yapayalnız kaldı.Hintlicik bağırıp duruyordu ama tef çalanların gürültülerinden, feryadını dışarıdan kimse duymuyordu. Tefin çalınışı, el çırpış, erkeğin, kadının naraları, kölenin feryadını bastırıyordu.Genç, gündüz oluncaya dek o Hintliceğizi harab etti. Zavallı, köpeğin önündeki un torbasına döndü. Sabahleyin tasla büyük bir bohça getirdiler. Ferec, damatlar gibi hamama vardı. (Mesnevi, Cilt 6, 305. Beyit)

3- Bir Adam ve Birlikte Olduğu Erkek Çocuğuyla Sohbeti

Adamın biri bir oğlana kötülükte bulunurken oğlanın belindeki hançeri görüp “Bu neden,’ diye sordu. Çocuk, “Birisi benim hakkımda kötü düşünceye saplanırsa onunla karnını deşerim” dedi. Oğlancı adam, hem işin beceriyor, hem de Şükür Tanrı’ya ki ben sana kötülük düşünmüyorum diyordu…Bir oğlancı, evine bir oğlan götürdü. Onu baş aşağı edip düzmeye koyuldu… . (Mesnevi Cilt 5, Beyitler 2495, s. 205)

4- Eşek ile Cinsel İlişkiye Giren ve Eşeği Kıskanan Kadın

O hilebaz halayığın bir kabağı vardı. Eşek kendisine ölçülü yaklaşsın diye kabağı, eşeğin aletine takardı. Yakınlaşma zamanında aletin yarısı girsin diye bu işi yapmaktaydı. Çünkü, eşeğin aleti tamamıyla girse rahmi de paralanırdı, damarları da.Eşek, boyuna zayıflayıp durmaktaydı. Eşeğin sahibi olan kadın da neden bu eşek böyle zayıflıyor, neden böyle kıl gibi inceliyor deyip dururdu… O nergizceğiz eşeğin altına yatmıyor mu? Bunu kapının yarığından gördü, bu hale pek şaştı.Eşek erkekler kadınlara nasıl yakınlaşırsa aynen onun gibi halayığa yakınlaşmış, işini becermekteydi. Kadın hasede düştü. Dedi ki, “bu eşek benim eşeğim, nasıl olur bu iş? Bu işin bana olması lazım ben bu işe daha ehlim.”Elinde süpürge kapıyı açınca kadın, dudak altından “Seni usta seni” dedi. “Yüzünü ekşittin, eline süpürgeyi aldın, iyi, fakat yemeden içmeden kesilmiş eşeğin hali ne?”İşi yarıda kalmış, öfkeli, aleti oynayıp durmada.Kadın kapıyı kapadı, sevine sevine eşeği kendisine çekti, cezasını da tattı ya! Eşeği çeke çeke ahırın ortasına getirdi. O erkek eşeğin altına yattı. O kahpe de muradına ermek üzere halayığın yattığını gördüğü sekiye yatmıştı. Eşek ayağını kaldırıp aletini daldırdı. Eşeğin aletinden kadının içine bir ateştir düştü. Alışmış eşek kadına abandı, aletini ta hayalarına kadar sokar sokmaz kadın da geberdi. Eşeğin aletinin hızından ciğeri parçalandı, damarları koptu birbirinden ayrıldı. Soluk bile alamadan derhal can verdi.  (Mesnevi Cilt 5 Beyitler 1335 -1420; s. 112-118)

5- Çocukların Ciması

“Çocuğun cimaı nedir ki? Bir Rüstem’in bir yiğidin cimaına nispetle oyundan ibaret.”  (Mesnevi, Beyit 3430, s. 275)

6- Dervişin Bakışından Tahrik Olan Genç

Buluğa ermiştim. Bir gün Halep şehrinde medresede öğrenim yapıyordum. Hidaye’yi tekrarlamaya çalışıyordum. Birdenbire bir dervişin kapıdan girip benden su istediğini gördüm. Hemen kalktım, su testisini dervişe verdim ve bendeki bir miktar yemeği de gönlü yaralı olan bu dervişin önüne koydum.Benim bu yerinde hareketimden dervişin memnun olduğunu ve üzerime garip bir nazar attığını gördüm. Onun bu tatlı nazarından o kadar zevk duydum ki, ihtilam (cinsel boşalma) oldum ve ben o hoşluk içerisinde kendimi toplayıncaya kadar dervişin gidip kaybolduğunu gördüm. O nazarın lezzeti hala benim ruhumda duruyor. (Menkibul Arifin, Sf. 323)

7- Derviş’in Genç Erkek Çocuğuna Sarkıntılık Etmesi

Bekçinin korkusundan o iki delikanlı o bekar odasında kaldılar orada uyudular…. Bekarlardan bir oğlancı gece vakti kalabalığın içinden kalktı. Yavaş yavaş yürüdü. İştahlı bir halde oğlanın yanına gelip kerpiçleri bir tarafa koydu. Çocuğa elini uzatınca çocuk yerinden sıçradı… Bir avuç bulgur aşıyla geçinmeye çalışan derviş gözlerinden meni akarak elleriyle hayalarını sıkarak bana yüz tuttu. Namuslu oldun mu gizli gizli bakar aletleriyle oynarlar. Sonuçta ne kadınlardan kurtulabiliyorum ne erkeklerden. Ne yapayım bilmem. Ne bunlardanım ben ne onlardan…(Mesnevi Beyitler 3845-3855)

Sonuç Olarak;

Özellikle Rumi felsefe adı altında bu ifadelerden yola çıkılarak homoseksüellik yani eşcinsellik, İslam’da meşrulaştırılmaya çalışılmaktadır. Tüm bunlar aslında Dünya’da kötülüğü organize edip düzenleyenlerin hazırladıkları sinsi oyunlardan biridir. Samimi inananlar olarak bu oyunları deşifre etmek bizim boynumuza bir borçtur. Sizin de bu tarz deşifre çalışmaları yapmanızı tavsiye ederim.

OKUDUNUZ MU?  Eşcinsel Evlilik : Şeytanın Sinsi Oyunu ve İngiliz Derin Devleti

Tekrar görüşmek üzere 🙂

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı