Müge Anlı ve Atv’ye Tavsiyeler

0

Sahip olduğunuz televizyonlardaki uydu alıcılarının kanal sıralamalarında genelde üst sıralamalarda ilk 4 kanaldan biridir Atv  Bu yazımda yıllardır her sabah yayına başlayan ve ana teması cinayetleri çözme olan (!) “Müge Anlı ve Tatlı Sert” isimli programın, çözdüğü cinayetlerden ve bu çözülen cinayetlerin aslında toplum üzerinde uğrattığı ruhsal cinayetlerden bahsedeceğim. Umarm bu yazımı Müge Anlı ve Atv izleyici temsilciliği okur ve değerlendirmeye alır. Ayrıca bu sözlerimi, Rtük ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nında duymasını isterim…

Değerli Müge Anlı! Atv’nin hazırlayıp ve senin sunduğun programda, cinayetler çözülmekte ancak, toplum üzerinde -özellikle sabah saatlerinde- büyük cinayetler işlenmektedir. Bu cinayetlerin genel çerçevesi ruhsal cinayetlerdir. Yani toplum üzerinde oluşan olumsuz ruhsal baskıdır. İnsanoğlu için sabah kahvaltısı ne kadar olumlu bir fiil ise, olumlu sözler ve güzel sözler duymakta o derece olumlu bir fiildir. Fakat o saatlerde televizyonunda Atv kanalı açık olan insanlar, ne kadar büyük bir erozyona uğradıklarını tahmin edemiyorlar veya farkında değiller.

Şimdi maddeler halinde Müge Anlı’ya ve Atv ekibine belirteceğim tavsiyeleri inceleyelim:

1- Reyting kaygınız mı var? :

Bu tarz programlar ile kazanacağınız reytingin kat kat fazlasını, farklı programlar ile kazanabilirsiniz. Örneğin, insanları samimi düşünmeye sevk eden ve iç açıcı programlar yaparsanız, kanalınız açısından daha iyi bir durum olacaktır. Hem kanalınızın itibarı artacak ve üzerinizdeki olumsuz yaftayı kaldırmış olacaksınız. Bu tarz görüntüler göstermekten bıkmadınız mı?

[wpdevart_youtube]_ramn7u_wzQ[/wpdevart_youtube]

2- Toplumsal ve Psikolojik Kalkınmanın Önüne Set Çekmeyin:

OKUDUNUZ MU?  Laiklik : Devlet İşleri ve Bağnazlığın Ayrılması

Türkiye son yıllarda çok gelişti. Ancak medyamızın patavatsızca yaptığı yayınlar sebebiyle ve bu yapılan yayınlar sonucu topluma kazandırılan telkinler ile toplumdaki sosyal yaşantı belirli bir seviyenin ötesine gidemiyor. Size tavsiyem, kaliteyi, sanatı ve estetiği ön planda tutacak yayınlar yapmanız. Bunu yapmak ile yine bir şey kaybetmeyeceksiniz . Gerek sabahları olsun, gerek farklı bir yayın zamanında olsun, insanlara olumsuz telkinler yapmaktan vazgeçmelisiniz. Siz birilerine örnek olursanız, diğer kanallarda sizden örnek alabilirler

3- Türk Halkı’nın Menfaatlerini Savunmak İstemez misiniz?

Milletimiz yüce bir millettir. Tarihimiz ise bunu göstermektedir. Milletine değer veren her birey ve kurum, aynı zamanda milletin gözünde ön planda olur. Sizler bu tarz yayınlar ile milletimize -ağırlık olarak- olumsuzluğun propagandasını yapıyorsunuz. Eğer olumlu yayınlar ve telkinler yaparsanız, Türkiye çapında cinayetler, hırsızlıklar ve buna benzer suç olaylarının gittikçe azaldığını göreceksiniz. İnsanların beyinlerini olumsuz duygular ile beslemeyi bırakırsanız, bu tarz olaylarda mutlaka azalış olur.

4- Her ne boyutta olursa olsun, suçları çözmek sizin işiniz değil!

Devletimizin güvenlik güçleri ve denetleyici sistemleri mevcut.  Eğer devletimize suçları çözmelerinde yardımcı olmak istiyorsanız, yukarıda da belirttiğim gibi, suç oranlarını azaltacak, insanları olumsuz işler yapmaya sevk edecek hal ve davranışları destekleyen düşüncelerin empozesini durdurun. Milletimizi olumlu propagandaya ihtiyacı var.

KISACASI;

Dünyada zaten geniş bir kitle, şiddetin ve anarşinin propagandasını, kitlesel yayınlar ile yapmaktalar. Eğer siz bile, ülkemiz içerisinde bu tarz faaliyetlerde bulunursanız, toplumumuz zihinsel ve bilinçsel yönden zayıf kalır. Herkes çok ince düşünememekte bu tarz durumları. Bu yüzden sizler yayın politikanıza lütfen biraz çeki düzen verin.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere….!

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı