Niche Site Hazırlamadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Konu

0

Çok fazla yorulmadan para kazanmak çoğu kişinin hayalidir. Bu hayali gerçekleştirmenin ise pek çok yöntemi vardır. Bu yöntemlerden biri ise niche site hazırlamaktır. Ancak niche site hazırlarken de uyulması gereken bazı kurallar vardır. Eğer bu kurallara uymazsanız istenilen başarılı sonuçlara ulaşmanız mümkün değildir. Bu yüzden sizlere sitemde niche site hazırlamadan önce bilmeniz gereken 5 konuyu derledim. Dikkatle okumanızı tavsiye ederim.

En İyi Niche Kelime Nasıl Seçilmelidir?

En İyi Niche Kelime Nasıl Seçilmelidir?
En İyi Niche Kelime Nasıl Seçilmelidir?

Niche kelime seçimlerinde dikkate almanız gereken 3 önemli konu vardır:

  1. Adsense gibi reklam şirketlerine göre mi para kazanmayı istiyorsunuz?
  2. Clickbank ve Amazon gibi satış ortaklığı sistemlerinden mi para kazanmayı istiyorsunuz ?(İngilizce siteler için)
  3. Jvzoo.com sitesindeki ürünler hakkında niche site açarak mı para kazanmak istiyorsunuz? (İngilizce ve Türkçe siteler için)

Adsense için niche kelime ve micro niche kelimeler kullanabilirsiniz. Bunlar için genel olarak gündemi takip etmeniz gerekir. Yakın gündemde en popüler konuları takip edin ve bu konular hakkında en çok aranan kelimeleri Google Keyword Planner’da araştırın. Rekabeti düşük ve aylık aranması 10.000 üzerinde ve TBM’si 3 TL nin üzerinde olan kelimelere yoğunlaşın. Fazla TBM li kelimelerden çok fazla dönüşüm oranı alamazsınız.

[AdSense-A]

Clickbank ve Amazon gibi satış ortaklığı sistemleri için 3 türlü para kazanma yöntemi vardır. Birincisi iyi ingilizce bilerek seo uyumlu özgün ve ürün tanıtıcı makaleler hazırlayıp niche sitenize yüklemeniz gerekir. İkincisi ise kaliteli ve %95 üzerinde spin makale verebilen sistemler ile makale yüklemesi yapabilirsiniz. Ancak spin çalışmalarda dikkatli olmalısınız yoksa Google sizi çok fazla kaale almaz. Üçüncüsü ise ilgili niche konunuz hakkında Iwriter.com gibi sitelerden makale siparişi vermektir. Bu makaleler ile sitenizi donatabilirsiniz.

Jvzoo.com sitesine satış ortağı olarak kayıt olarak ingilizce olarak hazırlanan ürünler için hem ingilizce niche siteler hazırlayabilirsiniz, hem de orada var olan bazı programlar için türkçe tanıtımlar yaparak satış ortaklığı linkleriniz ile para kazanabilirsiniz.

Niche Sitenizden Nasıl Verim Elde Edebilirsiniz?

[AdSense-A]

Çoğu insan internet sitelerinin kullanıcılar tarafından daha çabuk ve hızlı bir şekilde ziyaret edilmesini isterler. Hatta bu konuda kendi sitelerinde ilgili konuya dair kaliteli içerik hazırlamadan backlink çalışması yapan pek çok kişi vardır. Niche siteler için ise her şeyden önce kaliteli ve faydalı içerik hazırlamak önemlidir.

Diğer ikinci ayda ise yine bu civarda içerik ekleyin. Eklediğiniz içerikler içerisinde resimleri ve başlıkları eksik etmeyin. Anahtar kelimeniz ile alakalı uzun kuyruk kelimeler kullanın.Niche sitenize ilk ayda toplam olarak 15 civarı içerik eklemeniz, niche sitenizin doğal olarak büyümesini sağlayacaktır. Bu içeriklerin ortalama 5 tanesi “Nasıl Yapılır?” formatında olmalıdır. Diğer ortalama 10 tanesi ise “şu kadar maddede şunları yapmanın yolu” tarzında makaleler olmalıdır. İlk bir ay boyunca siteniz için asla backlink çalışması düşünmeyin. Bu sizin için gerçekten çok büyük zararlara yol açabilir. Özellikle backlink paketleri adı verilen paketlere asla yanaşmayın.

Niche Uyumlu Tema ve Kurulması Gereken Eklentiler

[AdSense-A]

Niche siteniz hakkında yaptığınız paylaşımların dizilimi ve niche siteniz için kurmanız gereken eklentiler çok önemlidir. Niche siteniz basit, sade ve estetik bir tema üzerine kurulmalı. Menü dizilimi kullanışlı olmalıdır. Kategoriler ise ilgili niche ile alakalı en çok aranan kelimelere göre düzenlenmelidir.

En iyi niche site temaları için tıklayın!
En iyi niche site temaları için tıklayın!
Niche tema seçimini sizlere bırakıyorum. Piyasada pek çok tema var ve bu yazımda sizlere bunların hepsini sıralayamam. Fakat size tavsiye olarak MYTHEMESHOP Temalarını tavsiye ederim. 🙂

Niche siteniz mutlaka WordPress üzerine kurulu olmalıdır. Zaten genellikle niche siteler wordpress üzerine kurulur.

Niche Siteler ve Sosyal Medya Ağı

Hazırlayacağınız niche sitelerin en az 5 adet sosyal medya bağlantısı olmalıdır. Türkçe niche siteleriniz için Facebook, Twitter, Google Plus, Pinterest ve Flickr bunların başlıcalarıdır. İngilizce niche siteleriniz için ise, pek çok sayıda sosyal medya hesabı açabilirsiniz. Az önce belirttiğimiz hesapların dışında Stumbleupon, Scoop.it, Sett, Reddit gibi sosyal medya hesapları açıp, niche sitelerinizi besleyebilirsiniz. Niche siteler için sosyal medya dönüşümü önemlidir. Bu yüzden özellikle açabileceğiniz Facebook sayfa veya gruplara, niche siteniz ile alakalı dikkat çekici paylaşımlar yapmanızı tavsiye ederim.

[AdSense-A]

Niche Siteler ve Infografi Resimleri

Google’ın yeni güncellemeleri ile birlikte, niche sitenizin diğer sitelerden bir farkının olmasını istiyorsanız, infografi paylaşımlarına önem vermenizi tavsiye ederim. Infografi resimlerinden gelen ziyaretçilerin sitenizde kalma süresi daha fazla olacağından, sitenizin değeri daha fazla yükselecektir. Eğitici ve tanıtıcı infografi resimleri, sitenizin ilgili niche alanında otorite olmasını sağlayacaktır.

Sonuç Olarak;

Bu yazımda sizlere niche site hazırlamadan önce bilmeniz gereken 5 önemli konuyu sizler ile paylaştım. Ancak bu anlattıklarımız niche siteleriniz için özellikle geçerli. Micro niche siteler için bazı konu ve durumlar farklıdır. Bunları diğer yazılarımda açıklayacağım. Okuduğunuz için teşekkürler.