Petya Virüsü Nedir?

0

Anlamını bilmediğiniz ve ayrıca anlamını öğrenmek istediğiniz pek çok konu olabilir. Bu içerikler önemli ölçüde “Ne Anlama Gelir? sorusu ile öğrenmek istenir. Bu detaylara ise doğru ve manalı cevap hazırlamak gereklidir. Çünkü bu tarz soruların cevaplarını merak eden kişiler, kesin yanıtı buldukları takdirde yeni bilgi öğrenirler. Taze bilgi her zaman bir kişi için önemli bir unsurdur. Peki Petya Virüsü hakkında ne biliyorsunuz?

Petya Virüsü ile ilgili öğreneceğiniz kısa bir bilgi, şahsınızı önemli ölçüde geliştirebilir. İçinde bulunduğumuz zamanda zaman çabuk geçiyor. Artık kısa ve öz bilgi daha çok değerli. Petya Virüsü ile alakalı aşağıda bulunan öz bilgi, sizin için çok önemli olacaktır. Belki de bu bilgiyi dostlarınız ile paylaşacaksınız.

Çok sayıda site var ve Petya Virüsü ile alakalı çok fazla bilgi paylaşan website var. Ben şahsen bu alandaki bilgileri gücüm yettiğince takip etmeye çalışıyorum. Daima taze detaylar öğrenip, bunları İNTERNET SİTEMDE yayınlamaya uğraşıyorum. Petya Virüsü ile alakalı konu da bunlardan birisidir.

Petya Virüsü Nedir?

Petya Virüsü hakkında internette araştırma yaptığımda aşağıda yer alan özet içerik ile karşılaştım. Bu içerik sizin ihtiyacınızı giderecektir diye bir fikir yürütüyorum.

Petya virüsü, bir ramsomware yazılımıdır ve dosyaları şifrelemek yerine, bilgisayardaki tüm dosyaların konum ve boyut bilgilerinin depolandığı MBR (Master Boot Record) kayıt dosyalarını şifreliyor. Yapılan bu şifreleme, dosyalara erişimi tamamen engelliyor ve şifrelenen dosyaların açılması için saldırı altıda olan kişi/kurumdan fidye isteniyor. Belirtilen miktardaki ödeme yapılmazsa, hackerlar verileri imha edeceğini veya ele geçirilen bilgilerin satılacağını/yayılacağını söylüyor.

OKUDUNUZ MU?  Drone Nedir?

PETYA VİRÜSÜ NASIL YAYILIR?

Petya virüsü, genelde sosyal mühendislik yöntemleri ile yayılan bir virüstür. Saldırı yapılmak istenen kişi/kurumlara gönderilen CV, iş teklifi, yanıltıcı veya ilgi çekici e-postalar ile dosyayı açması sağlanıyor. Dosya açıldığı andan itibaren Petya virüsü aktifleşiyor ve sabit diskte yer alan tüm verileri şifreliyor.

Bu konuda yukarı alanda bahsi geçen paylaşımı incelediyseniz, gerekli bilgiye sahip oldunuz demektir. Petya Virüsü hakkında her şeyi keşfetmek mecburiyetinde değilsiniz.

Öğrenmek istediğiniz bilgiyi yukarıdaki sarı alan içerisinde keşfettiniz diye düşünüyorum. Petya Virüsü ile alakalı çok detay var ve hepsini okuyacak değilsiniz.

Peki Petya Virüsü İle Alakalı Ne Anladık ve Ne İşe Yarayacak?

Bahsi geçen konuda öğrendiğiniz bilgiyi hayatınızda mutlaka uygulamaya geçirmelisiniz. Bu içeriği unutma ihtimaliniz var ise bu yazıyı BOOKMARK bölümüne kaydedebilir ve TEKRAR İNTERNET SİTEMİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Web sitemi tekrar ziyaret etmeniz şahsım için çok değerli bir konu. Bu şahsıma değer verdiğinizi gösterir. Şahsım olarak size imkanım oldukça daha zihinde kalıcı ve daha faydalı bilgiler sunmak için gayret edeceğim.

Petya Virüsü Hakkında Son Sözlerim

Petya Virüsü ile alakalı öğrendiğiniz bu detayları asla aklınızdan çıkarmayın. Hayatınızın herhangi bir döneminde bu bilgilere ihtiyacınız olabilir. Bu yazıyı sevdiklerinize FACEBOOK‘tan, TWITTER‘dan ve WHATSAPP‘tan paylaşmanızı tavsiye ederim. Ayrıca KİŞİSEL İNTERNET SAYFAMA ABONE OLMANIZI isterim.

Sitemi ve yazılarımı tekrar ziyaret etmeniz dileğiyle.

www.mtasdemir.com

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı