PKK, Silahları Betona Gömer Mi?

0

Son günlerde PKK Terör Örgütü‘ne karşı büyük bir mücadele içerisinde büyük bir mücadele içerisinde olan Türkiye Cumhuriyeti’miz ve Türk Silahlı Kuvvetleri gün geçtikçe başarılı sonuçlar almaya devam ediyor. Alınan bu başarılar, terörle mücadelenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ispat ediyor. Çünkü PKK, geçtiğimiz dönemde ÇÖZÜM SÜRECİ başlığı altında çok fazla yığınak ve silah depolaması yapmıştı. Şu anda bir yandan bu yığınak ve silah depolarının temizlenmesi mevzu bahis gibi görünüyor.

PKK ile yapılan bu mücadelede asla unutulmaması gereken bir nokta var. Bu örgütün sahip olduğu felsefe, silahın bırakılmasına veya gerilla yöntemi ile silahlı mücadeleden vazgeçilmesinin asla mümkün olmayacağı gerçeğidir.

PKK Neden Silah Bırakmaz?

KARAYILAN : PKK Silah Bırakmaz
KARAYILAN : PKK Silah Bırakmaz

PKK yöneticilerinden olan Murat KARAYILAN’ın şu açıklaması dikkat çekicidir:

“Gündemimizde olan şey, silahı bırakma değil yoğun bir biçimde silahlanma sorunudur. Biz şu anda daha yetkin biçimde silahlanma çabası içerisindeyiz. Ortadoğu bölgesi kaynıyor”Murat KARAYILAN

Yine aynı şekilde KCK Yürütme Konseyi Başkanı Duran KALKAN şu açıklamaları yapmaktadır:

KALKAN : Gerilla Silah Bırakmaz
KALKAN : Gerilla Silah Bırakmaz
“Gerillaya da silah bırak çağrısını hiç anlamlı ve ciddi bulmuyoruz, bunu tartışmak bile istemiyoruz. Gerilla silah bırakmaz. Ancak Öcalan’ın özgürlüğünü de öngören bir genel af çıkarılırsa, o zaman PKK silah bırakmayı değil de ateşkes ilan etmeyi düşünebilir, ama silahı bırakmayı değil. Gerilla silah bırakmaz.Duran KALKAN

Bu ve buna benzer açıklamaların sayısı oldukça fazladır. Buna rağmen Sn. Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz günlerde şu açıklamaları yapıyor :

Silahı, bombayı gömerler, koordinatlarını verirler. Gelirler parlamentoda siyaseti yaparlar. Üst akıl da iflas ediyor, biliniz. Er veya geç zafer hakka teslim olanların olacaktır. Zafer yakındır.Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN

Sn. Cumhurbaşkanımız’ın bu açıklamaları iyi niyetle yaptığını biliyorum. Ancak bu terör örgütü, silahlı mücadeleyi ve terörist eylemler yapmayı kendi felsefesine yerleştirmiştir. PKK, Leninist ve Stalinist bir felsefeye sahiptir. 

OKUDUNUZ MU?  10 Kasım Atatürk'ün Şehadetini Anma Günü

Abdullah Öcalan, Leninist felsefeyi benimsediğini şöyle izah ediyor:

“LENİN 1900’DE NE İSE BEN DE 21. YÜZYIL SOSYALİZMİNİ TEMSİL EDİYORUM, reel sosyalizmle savaşarak, emperyalizmle savaşarak yeni sosyalizmi inşa ediyorum.” Abdullah ÖCALAN, Özgür Yaşamla Diyaloglar, s.201

Şimdi de Lenin’in pratikte yapmış olduğu eylemleri ne şekilde uygulamak istediğine bakalım:

“Polisleri, askerleri, devlet memurlarını öldürmek, devlet kurumlarında yangınlar çıkartmak… Devletin hazinelerinden paraları almak… Devrimci komünist güçler yenilmez silahlı bir güç olarak ortaya çıkmalı, insanları öldürerek, bombalayarak, binaları havaya uçurarak korku yaymak ve bu şekilde toplumun üzerinde komünist diktatörlüğünü teşkil etmek iktidara ulaşmamızın önemli unsurlarındandır.” Vladimir Lenin, Teorik ve Pratik Terör Hakkında, Homizuri G.P., Moskova 2005

Görüyoruz ki LENİN’in söylemiş ve uygulamış olduğu eylemler, PKK’nın yapmış olduğu ve uygulamış olduğu eylemler ile birebir aynıdır. Leninist Stalinst felsefe, sonucu alıncaya kadar eylemlerini devam ettirir. Unutulmamalıdır ki bu eylemlere destek verenler, öncelikle bu eylemlerin felsefesini öğrenerek hareket ederler.

SİLAHLARI GÖMSELER BİLE YARIN BİR GÜN TEKRAR ALACAKLARDIR!

Ne Yapılmalı?

  • Terörist eylemlere destek veren veya destek verme potansiyeli olan bireylere, bu felsefenin tam zıddı olacak şekilde devlet tarafından aciliyetle propaganda yapılmalıdır.
  • Silahlı mücadelede caydırıcılık en yüksek seviyeye çıkarılmalı.
  • Ordunun bu tarz eylemleri yapanlara karşı tehdidi en üst düzey olmalı.
  • Devlet tarafından acilen Leninist ve Stalinist felsefeye karşı ANTİ-LENİNİST ve ANTİ STALİNİST Kürtçe ve Türkçe broşürler hazırlanarak, teröristlerin yuvalandıkları yerlere, ateşle yanan ormana helikopterden su bırakır gibi broşürler dağıtılmalı.

Sonuç Olarak;

Ordumuz ve güvenlik güçlerimiz, caydırıcılığı artırmalıdır. Terörist eylemler konusunda tüm teşkilatlarımız tam bir uyum içerisinde hareket etmelidir. Felsefi mücadeleye en fazla önem verilmelidir. Çünkü bir kişiyi doğru fikirle ikna edersen, onu her açıdan kurtarabilirsin.

OKUDUNUZ MU?  Donald TRUMP Başkan : Ne Vaadetti? Ne Olacak? Ne Olmalı?

Bir sonraki köşe yazımda buluşma dileği ile!

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı