Rus Derin Devleti Harekete Geçti!

0

Dünyadaki büyük satranç oyununda dengeler değişiyor. Her gün farklı bir ülkeden farklı bir hamle görüyoruz. Tabi bu ülkeler içerisinde alınan kararlar üzerinde, milli iradenin etkisi ve gücü ne derecede orası tartışılır. Süper güçlerin bitmek bilmeyen Ortadoğu’daki oyunlarına bir yenisi daha eklendi. Rus derin devletinin ve Rus derin devletinin desteklediği diğer maşa örgütlerin, Bayırbucak Türkmenlerine karşı yapmış olduğu operasyonlar, şu an gündemde önemli bir yer edindi. Tabi dünyadaki derin devletlerin ve yapılanmaların birbirleri arasındaki menfaat ilişkileri genelde aynı paraleldedir. Derin devletleri destekleyen para ve silah baronları, şu an kendi sermayelerini artırmanın peşinde. Bunun içinde Suriye’deki olayları sürekli kaşıma halindeler.

PYD’ye karşı net bir tavır almayan Rusya, şu sıralar IŞİD bahanesi ile Bayırbucak Türkmenlerinin bulunduğu bölgeye füze saldırısı ve tank saldırıları ile müdahil oluyor. Sanki IŞİD sadece Bayırbucak Türkmenlerinin bulunduğu bölgede imiş gibi yapmış olduğu bu müdahale, oldukça samimiyetsiz ve üzerinde düşünülmesi gereken bir konu. Peki müdahale konusunda Putin’in rolü nedir? Putin gibi Türkiye ile sıcak dostluğu olan bir liderin Türkmenlere karşı müdahalesi ne kadar akılcı? Bu müdahale ile ilgili Rus Derin Devleti‘nin rolü nedir? Bu yazımda sizlere Rus Derin Devleti ‘nin diğer derin dünya yapılanmaları ile birlikte nasıl ittifak olduğunu açıklamaya çalışacağım ve Putin’in Rus Derin Devleti’ne karşı elinin güçlenmesi için izlenecek metodun nasıl olması gerektiği konusunda bilgiler vereceğim…

Rus Derin Devleti ve Şangay İttifakı’nın Komünizm Hedefi

Nato’ya karşı kurulmuş olan Şangay İttifakı ya da Şangay beşlisi, Çin, Rusya,Kazakistan, Kırgızistan ve Tacikistan üyeliği ile kurulmuştur. Bu daha sonra Özbekistan’ın dahil olması ile altıya çıkmıştır ama dünyada Şangay Beşlisi olarak bilinmektedir. (KAYNAK). Bu 5’li içerisinde Çin ve Rusya “büyük abileri” oynarken diğer ülkeler daha az söz sahibi konumundadır. Bugün her ne kadar NATO dünyadaki dengeleri koruma adına bir sistem olarak bulunuyorsa, Şangay İttifakı’da aynı şekilde doğu blokunda bir denge unsuru olarak bulunuyor. Çin ve Rus derin devletinin mafyasal yapılanmaları, Şangay ittifakında önemli etkiye sahiptir. Bu mafyasal yapılanma, daha hala geçmişten gelen bir komünist sevdaya sahip. Geçtiğimiz yüzyılda yaşattıkları acı olaylardan ders çıkarmamış olacaklar ki, şu an hala ne Çin ne de Rusya; ne PKK’ya ne PYD’ye tam tavır almış haldeler (zaten ikisi de aynı yapılanma da adları farklı sadece). Bugün tüm derin dünya devletlerinin derdi, IŞİD ile mücadele olmuş. Normalde IŞİD’in yapmış olduğu eylemlere müdahil olmazlardı ancak ne zamanki IŞİD, PYD mevzilerine saldırmaya başladı; tüm dünya derin devletleri IŞİD’e tavır aldı. Terör aslında bahane, PKK’ya bulaşan IŞID’e karşı eylem düzenlemek, derin dünya devletlerinin bahanesi. PYD’ye karşı mücadele eden Bayırbucak Türkmenleri’de aradan çıkarmak istiyorlar.

OKUDUNUZ MU?  İşsizliğin Günümüzdeki Kesin Çözümü Nedir?

Bu ittifakın Derin Amerika ile birlikte ortak düşüncesi, Ortadoğu’da palazlanacak yeni bir komünist hareket oluşturmak. Derin Amerika’nın kanatlarını oluşturan silah tüccarları, karlarını artırmak için yeni bir savaş pazarı arıyorlar. Derin Amerika’nın silah tüccarları bazen durduk yere de savaş çıkarmak isterler. Vietnam öyle bir şeydi zaten. Ho Chi Minh, önceden CIA’in eski formatının ajanlarından biri idi. Onu kullanarak bir savaş oluşturdular ve Derin Amerika, Vietnam’a ordusunu soktu. Derin Amerika için insan ölmesi önemli değil. Daha fazla ne kadar kar elde edebilirler o önemli.

İşte Derin Rusya ve Şangay blokunun hedefi de tıpkı Derin Amerika ve Derin İngiltere gibi Ortadoğu’da yeni bir pazar oluşturmak. Doğu bloku yeni bir komünist sistem hedeflemekte, Batı bloku ise yeni silah pazarının peşinde. İşte bu durum içerisinde Rusya Devlet Başkanı Putin, Derin Rusya’ya karşı çaresiz kalabilir karar vermekte. Putin’e samimi kararlarında destek vermek gerekir. Yoksa Derin Rusya onu yutabilir.

Putin’e Destekte MİT’in ve İran İstihbaratı’nın Rolü

Türkiye şu anda PKK ile amansız bir mücadele halinde. Derin Rusya’nın ve diğer derin devletlerinin planının tutmaması için, bölgede hakim olan İRAN İstihabaratı ve Milli İstihbarat Teşkilatı’mız, Putin’e destek çıkmalı. Çünkü Putin, Rusya içerisinde Derin Rusya tarafından yalnızlaştırılmak istenebilir. Vladimir Putin ve Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan‘ın birbirleri ile olan samimi siyasi ilişkileri, daha güçlü olmalı. Daha milli ve daha ciddi Türkiye – Rus ilişkileri, İran’ın da vereceği samimi destek ile Putin, Derin Rusya’ya karşı daha güçlü olacaktır. Putin, İslam’ın samimi yönüne yakın bir lider. Bu yüzden Rusya gibi bir dev, onun vesilesi ile daha faydalı bir ülke haline gelecektir.

Silah Çözüm Değil

Bugüne kadar terör örgütlerine karşı yapılan mücadelelerde silah asla kesin çözüm olmamıştır. PKK ve bağlantıları komünist bir hareket. IŞİD ve diğer radikal gruplar ise ağırlık olarak, İSLAM dinini kullanarak yanlış fetva verenlerin hükümleri ile hareket eden hareketlerdir. Doğru çözüm bu örgütleri bombalamak ve silah ile kazımaya çalışmak değildir.

OKUDUNUZ MU?  1. Dünya Savaşı ve İngiliz Derin Devleti

Komünist fikir, karşı komünist düşünce ile sona erer. Örgüt üyelerine temelinde materyalist düşünce olan komünist düşüncenin bilimsel geçersizliği anlatıldığında, PKK dağılacaktır. IŞİD, Boko Haram, Hizbullah gibi radikal gruplar ise İSLAM’ı yanlış tanıyarak nefret temelli bir hareket olarak oluşmuştur. Onlara karşı da İSLAM’ın sevgi ve neşe dolu yönü anlatılarak çözüm sağlanmalıdır. Bu esas olmalıdır.

Bir sonraki yazımda görüşme üzere… Siteme abone olun. Sağlıcakla kalın!…

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı