Sabri Sarıoğlu’na Yapılan Vefasızlık Mı?

0

Galatasaray futbol direktörü Cenk Ergün Sabri Sarıoğlu’nun telefon ile arayarak yönetimin ve teknik ekibin fikirlerini Sabri Sarığılu’na belirtti. Galatasaray başkanı Dursun Özbek, teknik direktörü İgor TUDOR‘un gelecek sezon için kadrosunda istemediği Sabri Sarıoğlu’nun sözleşmesini uzatılmasını istemediği ortaya çıktı.

Peki bu yapılan Sabri Sarıoğlu’na vefasızlık mı?

Bence evet!

Her ne kadar taraftarlar tarafından benimsenmese de Sabri Sarıoğlu 15 senedir Galatasaray’a emek vermiş bir futbolcu. Vermiş oldugu emekler karşılığında tekrar sözleşme yenilenmeli ve en azından kulübede tutularak Galatasaray’ın Emektar bir oyuncusu olduğunu bilmeli ve Galatasaray’ın ruhunu Taşıyan geriye kalan Nadir oyunculardan biri olduğunu kulübede hissettirmeli.

Vefa bir insan için çok önemlidir. Türk sporunda günümüzde yaşanan çalkantılı dönem insanların duygularında ve hatta kulüplerin duyguların da önemli değişikliklere yol açtı.

Para her şey demek değil!

Boş sözleşmeye bile imza atabilecek bir oyuncudur Sabri Sarıoğlu. Her ne kadar profesyonel bir oyun bile olsa futbol, vefasızlığı hak etmiyor.

Bence Galatasaray adına Sabri Sarıoğlu’na yazık oldu. Kesinlikle sözleşme yenilenmeli ve hiç maç oynamasa bile mutlaka kulübede olmalıydı. Futbol sadece sahada oynanan oyun mu?

Bence değil.

Her ne kadar taraftarlar seni benimsemese de, bir Galatasaraylı olarak sahadaki mücadeleni özleyeceğim. Umarım gelecek yıllarda Galatasaray’ın teknik kadrosunda veya yönetici kadrosunda geri alırsın. Sonraki kariyerinde başarılar dilerim Sabri Sarıoğlu.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

OKUDUNUZ MU?  Türkiye - İsveç Maçından Akılda Kalanlar

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı