Samsung Note 7 Çıkarsa Alır mıyım?

0

Herkese merhaba değerli arkadaşlar.

Bu yazıyı ve fikirlerimi belirttiğim süre zarfında Samsung Note 7 henüz çıkmamış olacak. Çünkü bu yazı 2016 yılının Temmuz ayında yazıldı. Samsung Note 7 ise Ağustos’ta tanıtılacak ve 3000 TL üzerinde bir rakama satışa sunulacak. Bu fiyata piyasa girmesine rağmen eminim pek çok insan, sözüm ona cebinde meteliği yok ancak Note 7 almak için adeta savaşacak. Öncelikle bu anormalliği belirtmek isterim. Yeninin ilk sahibi olmak gibi dünya çapında bir sorunumuz var.

Ben bundan yaklaşık 8 ay önce ikinci el ve fiyatı hesaplı olacak şekilde Iphone 6 Plus satın aldım. Daha önceki telefonum General Mobile Discovery Elite idi. Satma sebebim ise ön kamerasında arıza vardı ve bende daha önce hiç Iphone kullanmamıştım. Radikal bir karar aldım ve Sahibinden.com dan iyice araştırarak ikinci el olacak şekilde Iphone 6 Plus 128 gb modeline 2200 TL gibi bir fiyata sahip oldum. Şu an satsam belki 2400 TL ye rahat satarım. APPLE ürünleri çok geç değerini kaybediyor biliyorsunuz.

Peki elimde halen sağlam ve tıkır tıkır çalışan bir Iphone varken, neden Samsung NOTE 7 ye yöneleyim. Bu sorunun cevabı çok basit arkadaşlar. Iphone tamam kaliteli ve estetik bir ürün. Stabil yani kararlı olma bakımından en iyi telefonlardan biri. Ancak Samsung S7 serisi ile beraber, bana kalırsa tabi, Android serisi telefonların stabil olma yolu çok açıldı. Özellikle Android telefonların yeni işlemci serisi olan Snapdragon ve Exynos işlemcilerin yeni sürümleri, Android telefonlarda kararlılığı daha iyi kılıyor. Tabi ki işlemci tek başına yeterli değil. Pek çok farklı türde yapının bir arada uyumlu çalışması gerekiyor. Ve sanırım artık Samsung bu S7 ve Note 7 ile bilrikte, -kullanıcılar şanslarını iyice zorlamazlarsa- iyi ve stabil telefonlar üretmeye başlayacak gibi duruyor.

OKUDUNUZ MU?  NFC Nedir? NFC'nin Kullanım Alanları Nerelerdir?

Kısacası benim için önemli olan bir telefonun stabil yani kararlı yapıda olması.

Peki neden Iphone kullanmak artık beni rahatsız ediyor?

Geçen gün çok güzel bir an yakaladım ve bu anı telefonum ile kaçırmamak istedim. Iphone 6 plus kamerası ile ne optik manada ve ne de net manada iyi bir fotoğraf çekemedim. Hani derler HTC ses alanında, LG kamera alanında iyidir. Benim için bir telefonun sadece bir alanda iyi olması önemli değil. Önemli olan kullanıcının isteklerine cevap vermesi.

Kamera alanında belirli bir müddet sonra yeterli geçer notu yakalayamadı Iphone 6 plus

Ve son olarak farklı bir isteğim. Ekran çözünürlüğü problemi

Samsung yeni seri telefonları Super AMOLED ekrana geçmiş ve bu seriyi devam ettirirken, Iphone 6 Plus ın ve 6S Plus ekran çözünürlüğü gerçekten sıkıntılı. Video izlerken, diğer uygulamalarda gezinirken PPI değeri ile gözlerimiz coşmalı. Ekran artık sıkıntı olmamalı.

NOTE 7 Alıcak Mıyım Peki? Hangi Konular Bana Problem Oluşturur? (Tabi Size de)

Aslında büyük telefon kullanmak benim hiç hoşuma gitmiyor. Cebine koysan sıkıntı. Tek elle kullansan sıkıntı. Ancak batarya konusunda insanı rahat ettiriyor. Iphone 6 plus 5.5 inch ve kullanırken çok fazla problem yaşamadım. Cebime falan sığıyordu. Note 7 nin boyutu 5.7 inch olacak. Yine sığar ancak bu probleme ne kadar tahammül ederim, bilemiyorum.

Son Kararım

Fiyatların düşmesini ve kullanıcıların negatif ve pozitif yorumlarını yazmasını bekleyeceğim. Büyük bir heyecanla alıp kullanamayanlar arasında satmak isteyenler olacaktır. Sıfır telefon almak çok akıl karı değil. O yüzden hesaplı ikinci eli bekleyeceğim. Iphone 6 Plus ta olduğu gibi. Belki aralık sonuna kadar Iphone 6 Plus ile durumu devam ettiririm. Ancak sürpriz olmaz demeyin. Görüşmek üzere. Yorumlarınızı beklerim 🙂

OKUDUNUZ MU?  Iphone 6 Plus 128 GB'ı 2200 Liraya Nasıl Aldım?

 

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı