Sevgilimsi İnsanlar

0

Malum 14 Şubat Sevgililer Günü. Her insan gibi bu günüde sevgilinizle özel geçireceğinizi düşünüyorum. Ancak gerçekten “Sevgilim” dediğiniz kişiyi ne kadar samimi seviyorsunuz? Bu yazımda sizlere popüler kültürde sevgili mantığını konu edineceğim… Umarım açıklayıcı bir yazı olur.

Yapmacıklık, insanoğlunu en çok iten konulardan biridir. Yapmacık bir insana asla tahammül edemezsiniz. İçinden gelmeyen bir tavrı geliyormuş gibi göstererek davranan insanlara yapmacık insan denir. Popüler kültürde “sadece sevgilim olsun” mantığı ile gezen milyonlarca insan bulabilirim. Üstüne üstlük bazı insanlarda sevgili denilen kişi, sadece hava atılmak için kullanılır. Yani sevgilimsi insan olma mantığı gerçekten popüler kültürde oldukça fazla.

Bu konu gerçekten bir toplum için içler acısıdır. Tabi ki sevgisini samimi olarak gösteren insanları bu yazımdan tenzih ederek açıklamaya çalışıyorum. Ancak, sevgilimsi insanlar , normal bir bireyin hayalindeki sevgili anlayışına büyük bir darbe vurmaktadır. Sevgi, insanın ekmek gibi su gibi bir ihtiyacı iken, bu tarz insanlar; normal bir insanın sevgi anlayışına zehir akıtmaktadır. Popüler kültür, bizlere bir kez daha acı yüzünü göstermektedir. Şimdi “sevgilimsi insan”ın temel özellikleri nelerdir, bunu inceleyelim:

1- “Sevgilimsi İnsan” Menfaatperest İnsandır:

“Sevgilimsi insan” karşısındakine menfaat gözeterek yaklaşır. Onun samimiyetine ve takvasına göre davranmaz. Eğer kadınsa; sağlam bir geliri varsa ve kendisini rahat ettireceğini düşünüyorsa, eğer erkekse; yüzeysel güzelliğe ve ihtirasa en başta dikkat eder. Kalitesine ve aklına bağlı olarak, takva düzeyine dikkat ederek bir tercih yapmazlar.

2- “Sevgilimsi İnsan” Vefasız İnsandır:

“Sevgilimsi İnsan” menfaatini zedeleyecek, olumsuz bir durumla karşılaşacağı zaman, vefasız bir tavra bürünebilir. Geçmişte yaşadığı olaylar tamamen aklından çıkar ve canavarımsı bir tavra bürünür. Bununla da yetinmez, daha sonra gelişecek barışma tavırlarına karşı menfaat gözeterek şeytani tavırlar güder.

OKUDUNUZ MU?  Rus Derin Devleti Harekete Geçti!

3- “Sevgilimsi İnsan” Anlık İnsandır:

Kısa süreli ve tatminkar ilişkileri tercih eden “sevgilimsi insan”, üstte de belirttiğimiz gibi vefa gerektirecek durumlara girmez. Bu durum her iki cins içinde geçerlidir.

Sonuç

“Sevgilimsi İnsanlar” artık popüler kültürün bir parçası. Gerçek sevginin getirdiği güzelliğin önüne set çeken bu mantığın önüne geçebilmek için, her insanın gerçek sevginin kaynağını kavraması gerekir. Bu kaynağın ne olduğu konusunda vicdanlarınız sizlere yol gösterecektir. Vicdanınızın sesine kulak verirseniz, gerçek sevginin kaynağını bulabilirsiniz.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere

 

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı