Sosyal Yardımlaşma Dernekleri (TAM 8 ADET)

0

Birlik olmak ve birlikte hareket etmek her zaman bereket getirir ve güç kazandırır. Pozitif anlamda sosyal alanda dernekler ve sivil toplu kuruluşları bunun için hareket ederler. Sosyal yardımlaşma dernekleri ve sivil birliktelik kurumları, insanları bir araya getirerek toplum yararına faydalı işler yapmayı vizyon ve misyon olarak belirlerler.

Tek başınasınız ve bir dernek çatısı altında insanlara yardım etmek istiyorsanız, sizin için ideal bir sosyal yardımlaşma derneği mutlaka mevcuttur. Ülkemizde pek çok sayıda sosyal yardımlaşma derneği var ve bu dernekler hem Türkiye yararına hem de dünya insanları yararına daima faaliyet halindedirler.

Bu yazımda sizin için tam 8 adet düzenli olarak faaliyet gösteren sosyal yardımlaşma derneğinin listesini hazırladım. Siteme abone olursanız düzenli olarak daha fazla ve faydalı bilgi edinebilirsiniz. Hadi başlayalım:

İyilik-Der : Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Bu dernek kendisini şu şekilde tanımlıyor :

     İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İyilikder) kökleri 40 yıllık geçmişe dayanan, 2009’da kurulmuş ve 2013’te yaptığı olağan genel kurul toplantısıyla ulusal/uluslararası yardım kuruluşu hüviyeti kazanmış bir sivil toplum kuruluşudur. İyilikder, Mart 2011’de patlak veren ve hala acımasızca devam eden Suriye iç savaşı ile birlikte harekete geçen organize olmuş gönüllülerini, bir çatı altında toplamış ve din, dil, ırk, mezhep, kültür farkı gözetmeden, yardıma ihtiyacı olan bütün mazlumlara yardımcı olmak adına çalışmalarına başlamıştır. İyilikder, çalışmaları günden güne artan bir vicdan hareketidir.

OKUDUNUZ MU?  100 Dilde Seni Seviyorum Demenin Listesi

DERNEK HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN! 


İstanbul Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı

Bu vakıf kendisini şu şekilde tanımlıyor :

Sosyal Devlet anlayışı kapsamında Anayasanın “Türkiye Cumhuriyeti demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devletidir.” hükmü gereğince yürürlüğe giren 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu’nun amacı kapsamında yoksullukla mücadele edilmesi, kaynakların etkin bir biçimde kullanılmasını sağla­mak, temel ihtiyaçlarını karşılamaktan yoksun nüfusun en yoksul diliminde yer alan vatandaşlarımıza doğruluk, eşitlik ve objektiflik kriterlerine bağlı kalarak  sosyal yardımlarla desteklemektir.

VAKIF HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN! 


Yakamoz Eğitim ve Yardımlaşma Derneği

Bu dernek kendisini şu şekilde tanımlıyor :

Yakamoz Eğitim ve Yardımlaşma Derneği olarak eğitimi önemsiyor ve elimizin uzandığı her noktaya ulaşmayı hedefliyoruz. Çıktığımız bu yolda önceliğimiz eğitimli ve kültürlü bir nesil yetiştirmek için çalışmak.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN!


Mavi Kalem Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Kendilerini şu şekilde tanıtıyorlar

Mavi Kalem, gönüllüğün bir yaşam biçimi olduğu fikri etrafında oluşmuştur. 2000 yılında karma bir grup olarak başlayan Mavi Kalem bugün ağırlıklı olarak bir kadın grubudur. Bu süreç çalışma alanlarından, gönüllülerin ilgi alanlarına ve gönüllü çalışmaya gösterilen ilgiye kadar pek çok durumdan etkilenmiştir.

ZİYARET ETMEK İÇİN TIKLAYIN!


Beşir Derneği

Dernek kendisini şu şekilde tanıtmaktadır :

Doğal afet ve başka nedenlerle dünyanın herhangi bir yerinde, biçare düşmüş, evsiz kalmış, salgın hastalıkların pençesinde bir lokmaya muhtaç kalmışlara, merhametlinin elini uzatmak,İmkânsızlıklardan dolayı okuyamayan, eğitimi yarım kalmış gönüllere sahip çıkmak. Meslek ve beceri kazandıracak kurslar açarak hayat boyu eğitimi desteklemek.Hayata tutunamamış, her şeyin değiştiği bir dünyada sahipsiz kalmış fakir ve yetimlere ulaşmak ihtiyaçlarını karşılamak, rehberlik yapmak. Hastalıklara duçar olmuş ve biçare kalmışların hizmetini görmek tedavilerini üstlenmek. Doğuştan veya sonradan özür sahibi olmuşların toplumda yer almaları ve hiçbir eksiklik hissetmemeleri için gören gözleri ve yürüyen ayakları olmak Kısaca nerede bir mahzun ve mahcup gönül varsa, orda ve onlarla olmak amacımızdır.

OKUDUNUZ MU?  Cuma Namazı Nedir? Neden Cuma Namazı Kılınır?

DERNEK HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN!


Erdemiyetder : Erdemli İnsan Yetiştirme Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Kendilerini şu şekilde tanıtıyorlar

Erdemiyet-Der’in en büyük amacı; insanların gün geçtikçe daha çok maddeci bir zihniyete büründüğü bu asırda, neredeyse unutulmaya yüz tutan hoşgörü, sevgi, kardeşlik ve anlayış duygularını kendine temel edinmiş erdemli insanlar yetiştirmektir. Bu nedenle derneğin ismiyle görevi arasında uygun bir paralellik bulunmaktadır.

Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayın 


Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı

Vakıf kendini şu şekilde tanıtmaktadır

‘Sosyal Sorumluluk’ kavramını, geçmişimizden gelen yardımlaşma ve dayanışma kavramlarını eğitim ile kaynaştırmak, sadece kendini değil, komşusunu da düşünen bir toplum olmanın iç huzuruna hep birlikte kavuşmaktır.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN VAKFI ZİYARET EDİN!


Yeryüzü Doktorları

Kendilerini şu şekilde tanıtmaktadırlar

Günümüzde artık yardım çalışmaları, gün geçtikçe uluslararası boyutlar kazanmakta ve çok çeşitli uzmanlıklar barındıran, profesyonel bir alan haline gelmektedir. Sağlık alanı ise yardım çalışmalarında yoğun bilgi ve tecrübe gerektiren, en temel ve teknik alanlardan biridir. Yeryüzü Doktorları, kuruluşundan bugüne kadar gerçekleştirdiği yüzlerce projenin verdiği deneyim ile sağlık alanında yetkin bir kurum olmak vizyonu doğrultusunda planlamalar yapmakta ve uygulamalar hayata geçirmekte; yönetim sistemini bu amaca yönelik olarak iyileştirmektedir.

İşinize yaradıysa yorum kısmında belirtmenizi isterim. İlginize teşekkürler.

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı