Türkiye – İsveç Maçından Akılda Kalanlar

0

Türkiye – İsveç maçını hemen hemen tüm Türkiye olarak izlemişizdir. Milli takımımız yeni tasarlanmış milli forması ile ve göze hitap eden kırmızı rengiyle, çok iyi oynadı. Euro 2016 için atılan ilk adım olan ve ilk hazırlık maçı olan milli takımımız hakkında fikirlerimi yazmak istedim…

Fatih Terim elinin değmesi ile milli takımda moral motivasyonun üst düzeyde olduğunu gördüm. Moralin yüksek olması, daha maçın başında kendini gösterdi. Daha ilk dakikalardan itibaren bulduğumuz gol, bizleri sevindirdi. Daha sonra maçın ilk yarısı bitince milli takımımız 1-0 ilk yarıyı önde kapadı. Fatih Terim belli ki Milli Takım üzerinde etkisini göstermişti. İkinci yarıya başlarken bir kaç değişiklik oldu. Tabi İsveç’te oyuncu değiştirdi. İkinci yarı İbrahimoviç’i ne yazık ki izleyemedik 🙁 Oysa Ankaralılar İbrahimoviç’i bir daha nerede canlı olarak görecekti. 🙂

İkinci Yarıda da Dinç Bir Milli Takım İzledik

İkinci yarının ilerleyen dakikalarında Semih Kaya’nın hatası sonucu yediğimiz şanssız gol, millilerin moralini bozmadı. Daha sonra Caner Erkin’in açtığı nefis ortaya Olcan’ın aynı güzellikteki kafa vuruşu, moralimizi yitirmediğimizi gösterdi. Maça bu skorla tutunduk….

Daha sonra maçta gol olmadı ve Türkiye-İsveç maçı 2-1 sona erdi. Milli takım Euro 2016 öncesi bizlere Fatih Terim önderliğinde sıkı bir takım olduğunu göstermiş oldu. Ancak maçtaki bir nokta dikkatimi çok çekti:

Milli takımdaki oyuncular, daha 4-5 gün önce birbirlerine karşı rakip iken bu derece birbirlerine bağlı olarak oynamaları gerçekten dikkate değer. Aslında bu konuda Fatih Terim’in hakkı var. Çünkü o, Milli Takım üzerinde gerçek bir otorite.

OKUDUNUZ MU?  "Çocuk Cinayetleri"nin Önüne Nasıl Geçilebilir?

Biraz Farklı ama Aşağıda Yazılan Ana Fikir Önemli…

Sanırım az önce anlattığımdan şunu anlamalıyız. Bir topluluk üzerinde samimi ve candan bir liderin olması, o topluluğun şevkini ve heyecanını artırmakta. Her topluluğun başındam mutlaka ciddi ve dikkatli bir lider olmalı. Fatih Terim, Milli Takım’ın vizyon sahibi bir lideri demek yanlış olmaz… Fatih Terim, milli takıma dava ruhu kazandırmış. Çünkü davası olmayan bir topluluğun amacı olmaz.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere… Adios Amigos 😀

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı