Vestel Venus V3 5040 Almak Mantıklı Mı?

0

Gün geçmiyor ki yeni bir telefon çıkmasın ve gün geçmiyor ki çoğu insan bu telefonlara hücum etmesin! Vestel ailesi yerli telefon üretimi konusunda alt orta seviyeye hitap edecek şekilde piyasaya sürdüğü Vestel Venus V3 5040 modelindeki telefonu sizin için incelemek istedim. Eğer bu telefonu satın alacaksanız bu yazıyı okumanızda fayda var.

Vestel Venus V3 5040 Almak Mantık Olarak Uygun Mu?

RAM ve Ekran

Ram olarak 2 farklı versiyonu bulunan bu telefonun 1 gb lık ve 2 gb ramlik versiyonları bulunmaktadır. Telefon HD ekrana sahip olmak ile birlikte çizilmeyi engelleyici cam ve parmak izi engelleyici ekran kaplaması bulunuyor. Ekran dayanıklılığı olarak Gorilla Glass 3 ile birlikte gelen bu telefon dayanıklı bir ekran yapısı sergiliyor. Ekran boyutu olarak da 5 inch boyutunda olan Vestel Venus V3 5040 avuç içine sığabilecek tarzda ve tek elle kullanabilecek tarzda bir telefon gibi görünüyor. Ekran boyutu konusunda büyük ekranlı telefonları sevenlerin bu telefona yaklaşmamasını öneririm. Büyük ekranlı telefon olarak LG V20’yi bu yazımda tanıtmıştım. (LG V20 bu telefon ile kıyaslanamaz bile)

Batarya ve Kamera

Batarya olarak 2100 mah ile gelen bu telefon sanki sadece ALO desem yeter havasında görünüyor. Gün içerisinde çok az telefon ile internet işleri ile ilgilenen bireyler bu telefona bakabilir. Yoksa telefondan internette sürekli dolanmak için bu telefon ALINMAZ!

Vestel Venus V3 5040’ın kamera olarak arka tarafta 8 MP ve ön tarafta 5 MP‘lik bir kamerası var. Fiyat olarak baktığımızda kamera olayı için bu telefona EH diyebilirim ancak kamera performansı konusunda daha iyi telefonlara bakabilirsiniz. TERCİH SİZİN!

OKUDUNUZ MU?  Iphone SE Alsam Mı Almasam Mı?

Donanım ve Ağ Özellikleri

Donanım olarak Qualcomm Snapdragon 212 MSM8909 ile gelen bu telefondan hızlı bir şeyler beklemeyin. Tipik bi ALO desem yeter telefonu olarak bu telefonu alabilirsiniz ancak. Yani donanım olarak ÇOOOOOK Yetersiz bu telefon hem de ÇOOOOK 🙁

İnternet hızı da oldukça yavaş olan bu telefon Cat. 4 sınıfında geliyor. İnternete falan da ittire kaktıra anca girer bu telefon. Tamam Vestel yerli telefonlar üretiyor ama bu kadar da ORTA- ALT sınıf telefon olmaz arkadaş.

SONUÇ OLARAK;

Mağazalarda 550-600 lira civarında satılan bu telefon yerine Xiaomi nin çok ucuza ve çok daha iyi satılan telefonları var arkadaşlar. Yerli diyerek ederinden fazlaya satılan bu telefonu almanızı tavsiye etmem. Yerliden yanayım ama enayilikten yana değilim.

Yorumlarınızı beklerim. Hoşçakalın! 🙂

 

 

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı