Anasayfa » SAĞLIK » Vücut Temizliğinin Önemi
Vücut Temizliğinin Önemi
Vücut Temizliğinin Önemi

Vücut Temizliğinin Önemi
Vücut temizliği en önemli konulardan birisidir. Sağlıklı olmak için temizliğimize özen göstermeliyiz. Eğer vücut kirli ise derinin üzerini zehirli kirli gözenekler kapatır buda hem büyüklerde hem de çocuklarda hastalığa yol açar. Bebeklerin sık sık temizliğine banyo yapımına özen gösterilirse vücuttaki açılan gözenekler büyümesine gelişmesine faydası olacaktır. Gözenekler kapandığında kirli bir deride kötü koku yayılımı oluşur hem bizleri hem de çevremizdeki kişileri rahatsız edecek kadar kötü koku yayılır. Kokuyu oluşturan bölgelerimiz kasıklar koltuk altları ve ayaklardır. Sıcak aylarında yüksek sıcak oranı ile nem olunca ter bezlerimiz hızlı çalışır hızlı çalışan ter bezleri banyo yapmayan kişide keskin çirkin bir koku yayılmasına yol açar.

Her gün duş almalı ve temizlik için neler yapılması gerekirse onları aksatmadan yapmalı ve nemlendirici kremler, güzel kokulu losyonlar kullanmalıyız. Yapılan vücut temizliği birçok rahatsızlıkları önler. Örnek olarak mantar, soğuk algınlığı, alerjik ve ishalli bazı hastalıkları önlemektedir. Hatta banyo ve duş sırasında kese yapılır ise daha etkili olur ve kese ölü hücreleri temizler. Haftada bir kez günlük yaptığımız banyonun dışında ölü hücrelerden arındırılmalıdır. Kaliteli arındırıcılar kullanmalıyız. Temiz olmayan ciltlere ise ilk temizleyici tonik ile temizlendikten sonra cildimize ve vücudumuza uygun maskeler yaparak cildimizi daha parlak hale getirmemiz gerekir

 
Hakkımda Muhammet TAŞDEMİR

2013 Yılında Sakarya Üniversite Sosyoloji Bölümünden Mezun Oldum. Kendimi Online Pazarlama Danışmanlığı ve Sosyal Medya Danışmanlığı Konusunda Kendimi Geliştirdim. Şu Anda Bir Kamu Kurumunda Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmenliği Yapıyorum. Ayrıca Sosyal Medya Konusunda Otomasyon İşlemleri Hazırlıyor ve Yürütüyorum.

Okumak İster Misiniz?

Epilepsi Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Epilepsi Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Epilepsi günümüzde yaygın ve genellikle ilaç tedavisi ile kontrol altına alınabilen bir hastalıktır. Bazı bireylerde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir