Web Tasarıma Nereden ve Nasıl Başlanmalı?

0

Web site tasarımına başlamadan önce aslında neyi nasıl yapacağımı bilmiyordum. Bazi tasarım programlarını bilgisayarima kurarak işe başladım . Bunlar çoğu kisinin bildiği programlardır. Dreamweaver, Notepad++, Photoshop gibi.

Öncelikle bazı hazır şablonları indirerek, ilgili tasarım programında açarak kurcalamaya başladım ve tabi bazı eğitim videoları izledim. Html eğitim videoları, Css eğitim videolari ve Javascript eğitim videoları gibi.  Bunları Youtube’da bulmak mümkün.  Ancak benim tavsiyem Team Tree House ın ilgili egitim videolarını izlemenizdir.  Çok faydalı olduğunu düşünüyorum çünkü 🙂

Bi yandan eğitim videoları izlerken bi yandan da kendi kodlamalarımı, ilgili programlarda uygulamaya çalıştım. İlk başta tabi amatör çalışmalar yaptım ancak daha sonra bu çalışmalar gittikçe kaliteli olmaya doğru gitti. Çünkü ısrarla bildiklerimi uygulamaya çalıştım.

 Eğer sizde yukarıda anlattığım gibi bir yöntem izlerseniz ve sabırla devam ederseniz; başarılı olacağınıza garanti verebilirim.  Çünkü sabrın sonu her zaman selamettir.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

OKUDUNUZ MU?  Kodyok.com - Kod Yazmadan Mobil Uyumlu Siteniz Olsun

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı