Windows 10 Bluetooth Sorunu Çözümü

0

Bi yerde okudum da belki işinize yarayabilir diye düşündüm. Windows 10 üzerinden bluetooth bağlantısı kurmak bazen gerekli olabilir. Ancak Windows 10 kurulu bilgisayarınız bluetooth bağlantısı SAĞLAMIYORSA, bunu bir çözümü aşağıdaki gibi olabilir.

Aşağıdaki yöntemi deneyerek Windows 10 işletim sistemindeki bluetooth sorununu çözebilirsiniz. Kesin demyiroum ama deneyen biri tarafından işe yaramış.

İzleyeceğiniz Yöntem Aşağıdaki Gibidir:

 1. Aygıt yöneticisini açın…
 2. “Görünüm” kısmından sonra “Gizli aygıtları göster” seçeneğine tıklayın.
 3. Sırasıyla “Microsoft Bluetooth Numaralandırıcısı” ve “Microsoft Bluetooth LE Numaralandırıcısı” adlı aygıtları kaldırın. Ardından geri kalan aygıtı (veya aygıtları) kaldırın. Sonra “IObit Driver Booster” indirin ve bu program ile güncelleme yapın. Kendi sitesinden indireceğiniz bu program sanırım güvenli. Bluetooth sürücüsünü kurun diğerlerini güncellemenize gerek yok.
 4. Aygıt yöneticisini kapatın, Windows tuşu + X tuşlarına basın. Çıkan ekrandan “Komut İstemi (Yönetici)” seçeneğine tıklayın. Çıkan ekranda “Evet” tuşuna basın ve şu yazıyı kopyala yapıştır yapın:
  netsh int ip reset a.txt
  netsh winsock reset
  netsh winhttp reset proxy
  netsh advfirewall reset
  ipconfig /flushdns
  exit
  Eğer kendiliğinden kapanmazsa 5-10 saniye bekleyip “Enter” tuşuna basın.
 5. Bilgisayarı yeniden başlatın yani restart atın 😀
 6. Eğer olmazsa başlata tıklayın ve arama kısmına “Hizmetler” yazın. Açılan pencerede “Bluetooth Destek Hizmeti” olacak. Ona sağ tıklayıp özellikler diyin.
 7. Başlangıç türü kısmından otomatiği seçin ve uygulayın.
 8. Bluetooth Destek Hizmetini yeniden başlatın.

Umarım sorununuz çözülür.

Kaynak Aldığım Site