Yaratılış Gerçeği’ni “Zbrush” Yöntemi ile Anlayalım

0

Zbrush, 3 boyutlu çizimlerde kullanılan ve benim çok sevdiğim çizim programlarından birisi. Fakat bu programları kullanan insanların düşüncelerinin önünde ülfet oluşturan bazı konular var. Bu yazımda buna değineceğim.

Zbrush ile çizilen bazı tasarımlara göz attım da, yapılan bazı çizimleri “gerçeği” ile ayırt etmekte zorlandım. Mesela şu an göreceğiniz resme çok şaşırabilirsiniz.

RESİM1

 

İşte bu noktada biraz düşünmemiz gerekir. Aslında dışarıda gerçek sandığımız varlıklarda birer çizim olabilir mi? Bu çizimleri yapmaya Allah’ın tabi ki ihtiyacı yoktur. Sebepsel bağlantıları bir kenara bırakırsak, çevrenizde gördüğünüz bütün varlıklar bir ada yaratılıyor olabilir mi? Bence bu mümkün.

Zaman ilerledikçe gerçeklik algımızda değişiyor. Artık sinemalarda da gerçekçiliğin üzerinde çok durulmaya başlandı. Zaman ilerledikçe sanırım, bazı şeyleri düşünmemiz artık kaçınılmaz oluyor. Dünya üzerinde gerçek sandığımız ve tutkuyla bağlandığımız görüntüler, belirli zaman içerisinde yok olacaktır. Çünkü -yukarıda örneğini gösterdiğim mavi yengeç örneğindeki gibi herşey bir anda yaratıldığı yani gösterildiği gibi bir anda elinizden de alınabilir ve alınacaktır. Gerçekte bu dünyada yaptıklarımızın hesabını ahirette vereceğiz. Orada ise yaratılış yine bir anda olacak ve artık bu gerçeği bileceksiniz.

Yazımı sonlandırırken sizleri güzel bir video ile başbaşa bırakıyorum 🙂

[wpdevart_youtube]0lsYcj_XMjY[/wpdevart_youtube]

 

OKUDUNUZ MU?  Yaratılış Gerçeğini VFX Montaj Mantığı İle Anlamak

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı