Zincirlikuyu’da Metrobüs Beklemek

0

Arabası olsun ya da olmasın pek çok insan mutlaka metrobüs kullanmıştır. Metrobüs gerçekten büyük kolaylık. Gideceğin yere biraz yavaş da olsa trafiksiz bir şekilde gitmek gibisi yok. Hatta düşünün ki bir öğrenci, Beylikdüzü’nden Zincirlikuyu’ya 1 lira küsürat ile gidebiliyor.

Ancak bazı duraklar var ki çok kalabalık olabiliyor. Bunlardan bazıları Cevizlibağ ve Zincirlikuyu durakları. Bazen gerçekten çok büyük çileler çektiren bu metrobüs durakları, insanı metrobüsten soğutabiliyor.

Çoğu zaman Zincirlikuyu metrobüs durağını kullanırım. Çünkü metrobüsler boş gelir ve genellikle Yenibosna durağında indiğimden dolayı o kadar mesafeyi oturarak gitmeyi severim. Ayakta durmayı pek sevmiyorum.

Zincirlikuyu’da Metrobüs Beklemenin Püf Noktaları

Birazdan bahsedeceğim püf noktalarını aklınızda tutarsanız gerçekten siz de ayakta gitmek zorunda kalmazsınız:

Acele Etmeyin

İnsanların çoğu bu durakta bazen koşuşturma içerisinde metrobüse binmeye çalışırlar. NE GEREK VAR? Zaten 2 dakikada bir metrobüs gelmekte. Biraz daha bekleyerek daha konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz.

Özel Taktik : Cristiano Ronaldo Duruşu

Beklediniz beklediniz ve sıra metrobüse binmek için size geldi. En önde bekliyorsunuz fakat arka taraftan bir uyanık sizin önünüze geçerek hemen bir koltuğa oturmak için uyanıklık yapabilir. Bu durumda yapmanız gereken “Cristiano Ronaldo gol sevinci duruşu”dur.

Cristiano ronaldo gol sevinci
Cristiano ronaldo gol sevinci

Bacakları pergel gibi açarak sağdan ve soldan gelebilecek yolcu ataklarına karşı en önde tam bir hakimiyet kurmak, gözünüze kestirdiğiniz yeri kaptırmamanıza yol açacaktır. Unutmayın ki metrobüs beklerken rakipleriniz çoktur ve onları ekarte etmek için EN AKILCI YOLU TERCİH ETMENİZ GEREKİR.

Kısacası;

Metrobüste ayakta gitmek istemiyorsanız, uyanık olmalı ve sakin olmalısınız. Yoksa ineceğiniz durağa kadar ayakta kalabilirsiniz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Yorumlarınızı belirtin ve beğendiyseniz bu yazıyı paylaşın 🙂

Bunları da Okursunuz Heralde Dimi :) Daha Fazla Yazı